Kısıtlamayı ihlal etti! Sözleri şaşkına çevirdi...

Kısıtlamayı ihlal etti! Sözleri şaşkına çevirdi...

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs tedbirleri kapsamında uyguladığı caddeye çıkma kısıtlaması devam ediyor. Bursa'da ise caddeye çıkma kısıtlamasını ihlal ederek yürüyüşe çıkan ve turist olduğunu…

Koronavirüs ile çaba temkinleri kapsamında yurt genelinde uygulanan 82 saatlik caddeye çıkma kısıtlamasında teftişlerini sürdüren Bursa Emniyet Müdürlüğü takımları, kentin bir hayli noktasında sorgulama noktası oluşturdu.

Ekipler, bu noktalarda caddeye çıkan yurttaşların izin dokümanlarını hakimiyet etti. Osmangazi ilçesi Alacamescit Semti Atatürk Caddesi'ndeki hakimiyet noktasında teftişlerini sürdüren bekçiler de bölgede sık sık tur atmasından şüphelendikleri Yusuf Karabulu'u durdurarak izin dokümanı sordu.

"TURİSTİM" DEDİ, DOKÜMAN GÖSTEREMEDİ

Karabulut, bekçilerin "Dokümanniz var mı?" sualine "Tarih gezisine çıktım. Burada tarihi hanlar bölgesini dolaşmaya geldim. Ancak şu an pasaportum yanımda değil. Ayrıca ben çifte yurttaşım" biçiminde yanıt vererek, kendisine ceza kesilemeyeceğini söyledi.

"GAZETEYE VERİRSENİZ SİZİ DURUŞMAYA VERECEĞİM"

Bekçilere uzun zaman sabreden Karabulut, kendisini görüntüleyen basın üyelerine de, "Ben buraya geldim, turistim. Ben çifte yurttaşım. Bunu gazeteye verirseniz sizi duruşmaya vereceğim. Selamün aleyküm" diyerek tepki gösterdi.

Bekçilerin doküman göstermesi ısrarına karşın, turist olduğunu ispatlayamayan Karabulut'a caddeye çıkma kısıtlamasını ihlal etmekten 3 bin 150 lira para cezası kesildi.