Kız kardeşlere otobüste sözlü tacize 1 tutuklama

Kız kardeşlere otobüste sözlü tacize 1 tutuklama

Kahramanmaraş'ta Şeyma 26 ve Büşra Temiz 24 kardeşlere bindikleri özel millet otobüsünde laflı tacizde bulunup, saldırdıkları öne sürülen 2 kuşkuludan Adem A. 38 hapsedildi, Aydın A. 45 ise…

Pazar günü akşam saatlerinde özel bir millet otobüsüne binen Şeyma Temiz ile Büşra Temiz, Adem A. ve Aydın A.'nın önündeki koltuğa oturdu. Bir vakit sonra Adem A. ve Aydın A., Temiz kardeşlere laflı tacizde bulunmaya başladı. Kardeşlerin tepki göstermesi üzerine kuşkulular hakaret etti. Bu sırada Şeyma Temiz, yaşananları cep telefonu kamerasıyla çekti. Adem A. ve Aydın A., durakta inmek isterken Şeyma Temiz'ın elinden bulunan telefonu almak için saldırdı. Bunun üzerine otobüs sürücüyü ile öbür yolcular kuşkululara müdahale etti ve itiş kakış yaşandı. İhbar üzerine vaka yerine polis geldi. Adem A. ve Aydın A. nezaretine alınarak polis merkezine götürüldü.

Kız kardeşlere hakaret ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini de kullandıkları öne sürülen Adem A., ile Aydın A. hakkında Cumhurbaşkanına hakaret, tehdit, isteyerek yaralama ve cinsel taciz kabahatlerinden operasyon yapıldı. Emniyetteki harekâtlarının isminden sevk edildikleri adliyede duruşmaya çıkarılan kuşkululardan Adem A. hapsedildi, Aydın A., ise adli hakimiyet kararıyla hür vazgeçildi.