Kızı kayıp babadan yürek yakan haykırış! İddiası şoke etti

Kızı kayıp babadan yürek yakan haykırış! İddiası şoke etti

Bünyamin Yumuk, Afyonkarahisar'da 51 gündür haber alınamayan kızı Gülsüm Yumuk'un 15, senelerdir görmediği kız kardeşi tarafından, oğluyla evlendirilmek emeliyle kaçırıldığını iddia etti. Bünyamin…

Merkeze bağlı Sülün beldesinde oturan Bünyamin Yumuk 48 ve akciğer kanseri rahatsızlığı sebebiyle manili hale gelen Cennet Yumuk 42 çiftinin, 4 çocuğundan kızları Sevda Yumuk 14 18 Şubat'ta, Gülsüm Yumuk ise 20 Şubat'ta kayboldu. Yapılan aramalar sonrası Sevda Yumuk, 23 Şubat günü Sinanpaşa ilçesine bağlı Kılıçarslan beldesinde otobüs durağında beklerken bulundu. Bir müddet sonra tekerrür kaybolan Sevda Yumuk, yine bulunup, yurda yerleştirildi. Gülsüm Yumuk'tan ise kaybolduğu günden bu yana haber alınamadı. Bünyamin Yumuk, 51 gündür izine tesadüfülemeyen kızı Gülsüm'şan, kendi kız kardeşi tarafından evlendirilmek emeliyle kaçırıldığını iddia etti.

'ÇOCUĞUMU OKUTMAK İSTİYORUM'

Bünyamin Yumuk, "Nereye kaybolduğunu, götürdüklerini de öğrenemiyorum. Kameradan inceliyoruz, onu da sürükleme plakalı araba ile götürmüşler. Kimin götürdüğünü de öğrenemiyorum. Kız kardeşimden şüpheleniyorum. Her yerde beni iftiramaya çalıştılar. Ben çocuğumu istiyorum. Çocuğumu okutmak istiyorum. Evlendirmek istemiyorum. Benim gibi sürünmesini istemiyorum. Çocuğumun aranmasını istiyorum. Annesi İstanbul Bakırköy Hastanesi'nde uyuyor. Orada rehabilitasyonunu uyguluyoruz. Hala yanıt alamadık çocuğumdan. Hala daha arıyorum, bulunmadı. Jandarmadan, polisten yardım istiyorum. Bulunmasını istiyorum çocuğumun. Bana teslim edilmesini istiyorum" dedi.

'DAHA EVVEL DE KAÇIRMAYA GİRİŞİM ETMİŞ'

Çocuğunu daha evvel de kaçırmak için girişimde bulunduğu için kız kardeşinden şüphelendiğini vurgulayan Bünyamin Yumuk, "Çocuğumu onun kaçırdığından şüpheleniyorum. Daha evvel de burada Çocuk Konutları Sitesi'nden kaçırmaya çalışmış, ondan sonra polisler kovalamış. Burada tanıklarım da var. Çocuk esirgeme yurdundaki dostlar söyledi. Çocuk konutlarından buradaki mektebe giderken mektepten kaçırmaya çalışmışlar, daha evveli. Ondan sonra polisler kovalamış. Sonra Sevgi Evine vermişler, çocuk oradan gelsin gitsin demişler" diye konuştu.

'OĞLUYLA EVLENDİRMEK İÇİN KIZIMI KAÇIRDI'

Kızının, kız kardeşi tarafından evlendirilmek istendiğini öne süren Bünyamin Yumuk, "'Evlendireceğim' diye uğraşıyormuş oğluyla, ben vermek istemiyorum. Ben çocuğumu okutmak istiyorum" dedi.