Kızılırmak'ta kaybolan genci 70 kişilik ekip arıyor

 Kızılırmak'ta kaybolan genci 70 kişilik ekip arıyor

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde Kızılırmak'a girdikten sonra kaybolan genci arama çalışmalarına yine başlandı. 70 karakter takımın katıldığı arama çalışmalarında 18 dalgıç da suda arama yapıyor.

Edinilen bilgiye göre, Yemliha Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde alana gelen vakada Kızılırmak'a giren Murat G. 31 bir vakit sonra kayboldu. Yurttaşların ihbarı üzerine bölgeye jandarma, AFAD, itfaiye ve Türkuaz Doğa Sporları Arama Kurtarma takımları sevk edildi. Irmağa giren 9 dalgıç, takribî 1 saat süresince arama yaptı. Yapılan aramalarda kişiye erişilemezken, havanın kararmasıyla çalışmalara ara verildi.

Kızılırmakta kaybolan genci 70 kişilik ekip arıyor

70 TAKIM ARAMA ÇALIŞMASINI SÜRDÜRÜYOR

AFAD liderliğinde itfaiye, Türkuaz Arama Kurtarma, Adana'dan gelen jandarma su altı arama kurtarma takımları, polis su altı arama kurtarma takımları ve gönüllü derneklerin de bulunduğu 70 karakter takım yeni gşan ile birlikte arama çalışmalarına yine başladı. 18 dalgıç suda arama çalışmalarını sürdürürken, jandarmaya ait 2 arama kurtarma köpeği de nehrin kenarında arama yaptı. Alanda çalışmaları takip eden Murat G.'nin eniştesi de, kişinin bu alanı hiç öğrenmediğini söyleyerek, yüzme de öğrenmediğini kaydoldu.

Kızılırmakta kaybolan genci 70 kişilik ekip arıyor

JANDARMA KOMUTANI TAHLİLLERDE BULUNDU

Öte yandan, Şehir Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit de, çalışmaların sürdüğü alana gelerek Şehir AFAD Müdürlüğü Müdahale Şube Müdürü Hasan Say'dan bilgiler aldı.

Kızılırmakta kaybolan genci 70 kişilik ekip arıyor