KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Rum Kesimi'ndeki skandalla ilgili açıklama

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Rum Kesimi'ndeki skandalla ilgili açıklama

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar CNN Türk yayınına katılarak Semiha Şahin'e özel açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Tatar Kıbrıs Rum Kesimi'nde yaşanan PKK skandalını değerlendirirken bu yaşananların

Geçen hafta Rum Ulusal Muhafız Ordusu'nun askeri tatbikatında bir skandala imza atıldı. Güney Kıbrıs’taki tatbikata Rum gazeteci Lazaros Mavros'ta katıldı. Lazaros Mavros, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın tutulmadan evvel kullandığı Rum pasaportunun sahibi olarak tanınıyor.

Bu büyük rezaletin medyaya yansımasıyla beraber ise büyük bir infial oluştu.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bugün katıldığı CNN Türk yayınında Semiha Şahin'e, mevzuyla alakalı özel açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Tatar'ın konuşmasından öne çıkan satır başları ise şöyle oldu:

"Güney Kıbrıs Rum Kesimi senelerden beri topraklarında PKK ve öbür terör örgütlerine büro açma izni veriyor. Biz KKTC olarak bu gidişattan çok rahatsızız ve bunu da hep dile getiriyoruz. Biz bunu lanetliyoruz.

Biz Kıbrıs'ta barış ve huzurun arandığı bir coğrafya yaratmaya çalışırken buna nasıl izin ediliyor? Bu büyük bir rezilliktir."

AB ÜLKESİ OLDULAR, BUNA NASIL İZİN VERİYORLAR?

"Tek başına AB abonesi yapılmış bir ülkenin sahte kimlikle terörist başı Abdullah Öcalan'a pasaport vermesi bir skandaldır. Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın tutulmadan evvel kullandığı Rum pasaportunun sahibi.Lazaros Mavros'un bir askeri tatbikatta görüntülenmiş olması kabul edilemez."

Doğu Akdeniz'de yaşanan hukuksuzluklar ortadayken bizim KKTC olarak bu tepkiyi vermemiz gayet natürel ve haklıdır.

Bu asla kabul edilemez bir gidişattır. Bir reyin olduğu emindir."