KKTC’de COVID-19 krizi! Sağlık Bakanı gitti hükümet karıştı

KKTC’de COVID-19 krizi! Sağlık Bakanı gitti hükümet karıştı

KKTC’yi karıştıran bakanlık değişimi bir süredir kulislerde konuşuluyordu. Başbakan Ersan Saner önceki gün Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın kabine değişimini onaylamasının ardından Sağlık Bakanı…

Ali Pilli, Başbakan ile ipleri kopardığını belirterek, partisi UBP’de Ersan Saner’in Genel Başkanlık’tan alınması için 14 Mart’ta olağandışı genel heyet yapılmasına destek olacağını izah etti. Görevden alındığını medyadan öğrendiğini belirten Ali Pilli, ortak yönetim hükümetinin küçük ortaklarından Yine Demokrasi Partisi (YDP) öncüsü, Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı’nın hükümete baskıları neticesi görevden alındığını söyledi. Pilli ile Saner arasındaki kriz KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ medyasının birinci gündemi oldu. KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’nin kapanması kararlarında ehemmiyetli yetkileri bulunan Sıhhat Bakanı, ekonominin krize girmesine sebep olmakla tenkitliyordu.

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’DE KISMİ AÇILIM

Diğer taraftan Kabine, 4 Şubat’ta tam kapanan KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’de lokanta ve kafe dışındaki işletmelerin bugün açılmasına karar verdi. Akşam 20.00 ve sabah 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı devam edecek. Aşı vesikasıyla karantinasız yolculara ise nisanda başlanması amaçlanıyor.