Kleopatra havuzuna akın! Doldu taştı...

Kleopatra havuzuna akın! Doldu taştı...

UNESCO Dünya Kültür Serveti Listesi'nde yer alan Pamukkale'deki tarihi Antik Kleopatra Havuzu, ziyaretçi akınına uğruyor. Dünyanın dört bir yanından gelenler, 2 bin 500 yıllık havuzda tarihi…

Pamukkale'deki Hierapolis Antik Kenti'nde, yaz kış 36 derece su sıcaklığına sahip olan Antik Kleopatra Havuzu, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisine sürüklüyor. Koronavirüs kısıtlamalarının kalkmasıyla daha önceki kalabalık günlerine geri dönen termal havuz, Pamukkale'ye gelenlerin uğrak noktası oluyor. Mısır kraliçesi Kleopatra'nın da yüzdüğüne inanılan havuz, şifa arayan ziyaretçilerine antik harabeler arasında yüzme imkânı sunuyor.

Kleopatra havuzuna akın Doldu taştı...

RUSLAR ALAKA GÖSTERİYOR

Antik havuzun şirket müdür destekçisi Tayfun Alp, Pamukkale'nin bir hayli tarihi ve kültürel bedele konut sahipliği yaptığını belirtti. Koronavirüs olay rakamlarının düşmesiyle bölgede turizm hareketliliği yaşandığını dile getiren Alp, "İstediğimiz günlere geri döndük. Turist rakamı istediğimiz seviyeye gelmeye başladı. Burası tüm dünyada öğrenilen ve alakayla dolaşılan bir yer. Turistler buradan çok mutlu bölüyor. Su sıcaklığı sebebiyle yaz kış ziyaretçi alıyoruz. Pandemi sebebiyle 2019'da başlayan kasvetler yavaş yavaş geçiyor. Böyle bir civarda yüzmek ve resim sürükletmek turistler için çok özel bir fırsat. Bu cins bir natürel hoşluk dünyada çok azdır. Havuzun içindeki tarihi harabeler insanları cezbediyor" diye konuştu.

Kleopatra havuzuna akın Doldu taştı...


Havuzun tüm dünyadan turist sürüklediğini ifade eden Alp, "Yaz yarıyılına geçişle beraber ziyaretçi rakamlarımız çok yükseldi. Özellikle Rus turistler yoğun alaka gösteriyor. Ukrayna ve Polonyalı turistler de çok geliyor. Yakında Avrupalı turistler de gelmeye başlayacak" dedi.