Kolalı hırsız

Kolalı hırsız

İstanbul Bağcılar’daki iki işyerine geçtiğimiz hafta duvarını kırarak giren hırsızlar 232 bin liralık ziynet eşyası ve para çaldı.

Duvar delen hırsızlar, 30 Mayıs gecesi bu kere Esenyurt’ta ortaya çıktı. Duvarını delerek girdikleri tekel bayisinden 60 bin lira bedelinde sigara alarak kayıplara karıştılar. İşyerinin güvenlik kameralarını araştıran polisler çok alakanç bir detay fark etti. Hırsızlardan biri sigaraları aldığı dolaba arkada ispat vazgeçmemek için kola döküyordu.

Polis ekipleri kamera görüntülerinden yola çıkarak hırsızların kimliğini tanımladı. Tertip Edilen harekâtta, 6 işyerinden hırsızlık, dolandırıcılık, tehdit ve hakaret suçlarından kaydı olan Abdurrahman E. 47 ile 5 işyerinden hırsızlık, başkasına ait kimlik kullanmak, suç işlemek emeliyle teşkilat kurmak, ev dokunulmazlığının ihlali ve mülke hasar vermeden kaydı olan Medeni Ç. 47 ve işyerinden hırsızlık, palavra beyanda bulunmaktan kaydı olan Muhsin Ö. 37 nezaretine alındı. Adliyeye çıkarılan Abdurrahman E. ve Medeni Ç. hapsedilirken, Muhsin Ö. adli hakimiyet kararıyla özgür kaldı.

‘Deoksirübo Nükleik Asit’YA TESİRİ YOK’

Hırsızın artta ispat vazgeçmemek için hadise yerine kola dökmesi ile alakalı görüşüne müracaat ettiğimiz Prof. Dr. Sevil Atasoy, “Kola dökmenin Deoksirübo Nükleik Asit’ya tesiri yoktur. Ancak parmak izine tesiri vardır” dedi.