Komşusunu öldüren öğretmenden 'pes' dedirten sözler

Komşusunu öldüren öğretmenden 'pes' dedirten sözler

Kayseri'de, tartıştığı komşusu Osman Dörttepe'yi 71 silahla ateş ederek, öldüren coğrafya hocayı Mustafa Dinçer35 suçlandığı mahkeme sırasında, "Ayağına ateş ettim; ama ne yazık ki mermi kafasına…

Vaka, 10 Mart'ta Melikgazi ilçesinde alana geldi. Coğrafya hocayı Mustafa Dinçer, senelerdir husumetli olduğu komşusu Osman Dörttepe ile 'yan bakma' sebebiyle tartıştı. Münazara, kısa vakitte gelişip, münazaraya dönüştü. Bu sırada Dinçer, belinden çıkardığı silahla Dörttepe'ye ateş etti. Başına isabet eden kurşunla Osman Dörttepe, hayatını yitirdi. Polise teslim olan Mustafa Dinçer ise sevk edildiği adliyede çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi.

'KAFASINA SIKMADIM, AYAĞINA ATEŞ ETTİM'

Tutuklu maznun Dinçer'in, Kayseri 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'isteyerek adam öldürme' kabahatinden suçlanmasına başlandı. Mahkemeye cezaevinden SEGBİS ile katılan Dinçer, korunmasında "Osman Dörttepe'nin kafasına sıkmadım, ayağına ateş ettim; ama ne yazık ki mermi kafasına gelmiş. Bu kolay komşu müzakeresi değildir. FETÖ ile gayret eden bir hoca olarak bana kurulan bir kumpastır. Osman Dörttepe, FETÖ'cü birisiydi ve benimle aralıksız uğraşıyordu" dedi.

AİLENİN AVUKATI: LEGAL HAKLARIMIZ GİZLİDİR

Dörttepe ailesi de maznunun korunmasına tepki gösterdi. Ailenin avukatı Salih Alat, "Osman Dörttepe dayım olur. 2015 senesinden bu yana ülke genelinde yapılan FETÖ soruşturmalarında Osman Dörttepe'ye ait tek bir soruşturma yoktur. FETÖ iddiaları hakkında da can veren bireye hürmetsizlikten dolayı maznun hakkında legal tüm haklarımız gizlidir" diye konuştu.

Duruşma kurulu, maznun Mustafa Dinçer'in tutukluluk halinin devamına karar verdi.