Konya'da rezidanstaki ikinci işkence olayında 3 sanığa tahliye

Konya'da rezidanstaki ikinci işkence olayında 3 sanığa tahliye

Konya'nın Selçuklu ilçesinde Merve Kaya'yı 27 çağırdıkları rezidansta eziyet yaptığı iddiasıyla 37'şer seneye kadar mapus cezasıyla suçlanan Kaya'nın daha önceki sevgilisi Murat Demirci 41, nişanlısı

Olay, 8 Nisan'da, Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi'ndeki rezidansta alana geldi. Merve Kaya, daha önceki sevgilisi Murat Demirci'nin davetiyle WhatsApp üzerinden kendisine yolladığı adrese gitti. Kaya dairede, Demirci'nin nişanlısı Epilepsi Demir ve dostu Tuğba Demirci ile karşılaştı.

SURATINDA VE ELLERİNDE SİGARA SÖNDÜRDÜLER

Demir ve dostu, Merve Kaya'ya, Murat Demirci ile ilişkisini sorup, iddiaya göre saçlarını ve elbiselerini keserek, suratında sigara söndürdü. Konuttan kurtulan Merve Kaya, polise giderek şikayetçi oldu.

Murat Demirci'nin kendisine WhatsApp üzerinden adres yolladığını belirten Merve Kaya, ifadesinde, "Ben de yolladığı adresteki rezidansa gittim. Bulunduğu daireye girdiğimde, kapıyı Murat açtı. İçeride iki kadının daha olduğunu görünce şaşırdım. Murat, konuttaki bayanlara dönerek 'Merve Kaya bu' diyerek beni gösterdi. Bayanlar, bana Murat ile neden görüştüğümü sorup, tehdit ve hakaretlerde bulundu. Bir anda kesici bir aletle saçlarımı kestiler. Yanağımda, ellerimde sigara söndürdüler. Üzerimdeki elbiseleri böldüler. Neye uğradığımı afalladım, çok korktum. Daha sonra gitmeme izin verdiler. Ben de o biçimde konuta döndüm. Murat, bana buluşma öneriyi ederek eziyete davet etmiş" dedi.

37'ŞER YIL MAPUSU CEZASI İSTEMİ

Şikayetin ardından nezaretine alınan Murat Demirci, nişanlısı Epilepsi Demir ve dostu Tuğba Demirci, ifadeleri sonrası sevk edildikleri duruşmaca hapsedildi. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddia belgesinde 'birden fazla birey tarafından silahlı tehdit', 'yağma', 'hakaret', 'cebir', 'mülke hasar verme' ve hürriyetinden yoksun kılma' kabahatlerinden Murat Demirci, nişanlısı Epilepsi Demir ile Tuğba Demirci için 37'şer seneye kadar mapus cezası istendi. İddia Belgesi, Konya 3'şöhretçi Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

Konya 3’şöhretçi Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davanın 2'nci mahkemesine 3 maznun ile Merve Kaya ve taraf avukatları katıldı.

Duruşma kurulu ilk olarak olay günü Merve Kaya'nın yanında bulunan dostu İmran Gökçe'yi şahit olarak dinledi. İmran Gökçe, ifadesinde "O gün oruç günüydü. Merve ile iftar yaptık. Daha sonra dostum çağırıyor diyerek kafeye gittik. Murat'ı orada bulamayınca Merve beni konutuma vazgeçerek yanımdan ayrıldı. Merve yanımdan ayrılırken huzursuz veya fobi halinde değildi" dedi.

"TAM İŞ HAYATIM BİTTİ"

Murat Demirci ise duruşmadaki ifadesinde, "Mağdurum. Tam iş hayatım 4 ay içerisinde bitti. 3 okuyan çocuğum var. Tahliyemi arz ediyorum'' dedi.

"POLİSTEN DE DEVLETTEN DE KORKUYORUZ"

Tuğba Demirci ise "Polisten de devletten de korkuyoruz. Delilleri iletilerde sabit. 4 aydır içerideyiz. Merve kadar biz de mağduruz. Pişmanım, özür diliyorum. Tahliyemi arz ediyorum" dedi.

Epilepsi Demir de "Acıklım, özür dilerim. Mağduruz ve mağduriyetimizi görün. Tahliyemi arz ediyorum" diye konuştu.

Cumhuriyet savcısı, 3 maznunun tutukluluk hallerinin devam etmesini arz etti. Duruşma kurulu da 3 şahsı adli hakimiyetle, yurt dışı yasağı ve Merve Kaya'nın konutu ve dükkanına verilen uzaklaştırma kararıyla tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

BAŞKA BİR KADINA EZİYETTEN TUTUKLULUKLARI DEVAM EDECEK

Maznunlar, aynı gün, aynı rezidansta Murat Demirci'nin başka bir daha önceki sevgilisi Demet A.'ya da eziyet yaptıkları mazeretiyle haklarındaki tutukluluk kararı sebebiyle, tutuklu kalmaya devam edecek. 

 BU VİDEO İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR

Genç kızlara rezidanstaki eziyet saatler sürmüşdaha fazla video içinGenç kızlara rezidanstaki işkence saatler sürmüş