Konya'daki kimyasal maddeli saldırıda yeni gelişme: İfadesi ortaya çıktı

Konya'daki kimyasal maddeli saldırıda yeni gelişme: İfadesi ortaya çıktı

Konya'nın Çumra ilçesinde, daha önceki nişanlısı Merve Küçüktekin'in 28 suratına yanıcı kimyevi madde atan Sabit Türk'ün 26, savcılık ifadesi ortaya çıktı. 'İsteyerek yaralama' kabahatinden hapsedilen

Vaka, 19 Haziran'da, Çumra ilçesi Bakkalbaşı Semti 72125'inci Sokak'ta alana geldi. Daha Önceki nişanlı kontratlı er Sabit Türk, iddiaya göre, kendisini görevli gibi tanıtıp, 'Su sayacına bakacağız abla' diyerek Merve Küçüktekin'in evinin kapısını açtırdı. Kapıya gelen Türk, elinde pet şişenin içindeki yanıcı kimyevi maddeyi Küçüktekin'in suratına fırlattı. Suratında ve bedeninin muhtelif yerlerinde yanıklar oluşan Küçüktekin, Konya Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Küçüktekin, burada rehabilitasyon altına alındı. Vaka sonrası kaçan ve arabayı ile İzmir'e gittiği tanımlanan Sabit Türk, Ilgın ilçesinde polis ekiplerince nezaretine alındı. Emniyetteki harekâtlarının ardından Türk, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı egemenlikçe 'isteyerek yaralama'dan hapsedildi.

'AKIŞKANI MERVE'NİN SURATINA DOĞRU FIRLATTIM'

Sabit Türk'ün savcılık ifadesi de ortaya çıktı. İfadesinde Türk, "Merve Küçüktekin ile takribî 3 sene evvel internetten tanıştık. Eşinden ufaladıktan sonra aramızda nişan yaptık. 1 sene evvel de nişanı attık. Çumra'ya yeniden internette tanıştığım bir kadın için geldim. Pazar günü daha önceki hatıralarım canlandığı için Merve ile konuşmak ve barışmaya ikna etmek için evine gittim.

İçinde kimyevi akışkan bulunan çantamla Merve'nin kapısının önüne geldim. Kapıyı çaldım ve açtı. Kendisine 'Aramızda yaşanmışlıklar var. Gel, barışalım' dedim. O da bana küfür ve hakaret etti. Bunun üzerine çantamda bulunan akışkanı Merve'nin suratına doğru fırlattım. Bu esnada eliyle yüzünü yakaladı. Panikle vaka yerinden kaçtım. Taşıtıma binip, İzmir'de bulunan birliğime doğru yola çıktım. Kolluk takımları, beni Ilgın ilçesini tuttu. Bu biçimde hasar vereceğini öğrenmiyorum. Genellikle sırt çantamı dolaşırım. Sırt çantamda bu akışkanın bulunmasının sebebi; otomobilimi arınmak için kullanıyorum. Vasıtamın pakliği mevzusunda titizim. Akışkanı çantama koymak istememin nedeni; elbiselerime hasar vermemek içindir" dedi.

MERVE'DEN DAVACI OLDU

Sabit Türk, kendisine küfür ve hakaret ettiği için Merve Küçüktekin'den davacı olduğunu da söyledi. Bu arada Sabit Türk'ün arabayı ile üst aramasında, kimyevi maddeye ya da mevzubahisi pet şişeye tesadüfülmedi. Merve Küçüktekin'in ilk sağlık raporunda ise suratının tüm bölgesinde, boynunda, omuzlarında, kollarının iç kısmında ve parmaklarında kimyevi maddeyle kolay tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek biçimde yaralar oluştuğu, tam bu bölgelerde cilt ve cilt altında ikinci derecede yanık olduğu bilgisi yer aldı.

'Su sayacına bakacağız' diyerek açtırdığı kapıdan daha önceki nişanlısının suratına yanıcı madde attıdaha fazla video için'Su sayacına bakacağız' diyerek açtırdığı kapıdan eski nişanlısının yüzüne yanıcı madde attı