Korkmaz Yiğit'ten 30 yıllık avukatına ‘zimmet’ davası

Korkmaz Yiğit'ten 30 yıllık avukatına ‘zimmet’ davası

İş insanı Korkmaz Yiğit, 30 senelik avukatı Harun Tavşancıl’ın, zimmetine para geçirdiğini iddia ederek savcılığa kabahat ilanında bulundu. Av. Taşancıl’ın 45 milyon 966 bin doları alıp geri…

AVUKATLIKTAN AZLETTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan kabahat bülteni ve Asliye Hukuk Duruşması’ne açılan davaya göre, Tavşancıl ile Yiğit arasındaki avukat-müvekkil ilişkisi 30 sene öncesini direniyor. Savcılığa ve duruşmaya sunulan arzuhallere göre, Yiğit sayesinde geniş bir etraf tanışan Tavşancıl bu sayede büyük bir hasılat da elde etti. İddiaya göre Yiğit bir müddet evvel, avukatından şüphelenmeye başladı. Sunulan arzuhallerde, Tavşancıl’ın, Yiğit’e verilmek üzere aldığı paraları zimmetine geçirdiği iddia edildi. Eş biçimde, Tavşancıl’a, bazı ödemeleri yapması veya alışverişte kullanması için Yiğit tarafından verilen paralar da zimmete geçirildi. Elde ettiği bilgi ve dokümanlar üzerine gidişattan iyice emin olmaya başlayan Yiğit, Tavşancıl’ı görüşmeye çağırdı. Yaptığı çağrılara cevap alamayan Yiğit, Tavşancıl’ı avukatlıktan azlederek hakkında kabahat ilanında bulundu.

TEMKİN ARZ ETTİ

Harun Tavşancıl’ın avukatlık görevini zorunlu özen ve vefayla yerine getirmediğinin öne sürülen arzuhalde şöyle denildi: “Korkmaz Yiğit’in kendisinden istendiğinde geri almak üzere muhafaza etmesi için emaneten verdiği ve bankaya yatırılan 35 milyon doların davalıdan tahsilini istiyoruz. Bir arazinin satın alınması için Harun Tavşancıl’a verdiğimiz 3 milyon 750 bin doları yeniden davalıdan istiyoruz. Korkmaz Yiğit’e verilmesi gereken 500 bin doların davalıdan tahsilini arz ediyoruz. Ayrıca davalının ödemediği 6 milyon 716 bin doların da yeniden kendisinden tahsilini istiyoruz. Davaya neden olan tüm bu iş ve harekâtlar yargı evresinde bir araya gelecek kanıtlar, banka kayıtları ve şahit beyanları ile kanıtlanacaktır. Bu sebeple şimdilik 10 bin dolar alacağımızın davalıdan tahsilini istiyoruz. Mülk kaçırma olasılığı olduğundan, taşınmazlarının 3. şahıslara devrenin önlenmesi için malvarlığına temkin konulmasını arz ediyoruz.”

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara