Korku dolu anlar! Önce elektrikleri kestiler sonra dehşeti yaşattılar

Korku dolu anlar! Önce elektrikleri kestiler sonra dehşeti yaşattılar

Çorum’da 3 birey sahur zamanı elektriğini kestikleri binada, dairenin zilini çalıp, kapıyı açan ailenin 10 bin lirası ile pasaportlarını alarak kaçtı.

Vaka, sahur zamanı Yeniyol Semti’nde alana geldi. Maskeli 3 birey, bir binanın elektriğini kesip, burada, ailesiyle beraber yaşayan Irak tebaalı Asad Ahmad Hüseyin’in dairesinin kapı zilini çaldı. Kapıyı açan Hüseyin’in başına silah kabzası ile vurup içeri giren kuşkulular, aileyi bıçak ve silahla tehdit etti. Kuşkulular, konutta bulunan 10 bin lira ile pasaportlar ve cep telefonlarını alarak kaçtı.

İhbar üzerine adrese polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Başından yaralanan Asad Ahmad Hüseyin’e sıhhat takımları müdahale etti. Polis, kaçan saldırganları tutmak için çalışma başaltı.Korku dolu anlar Önce elektrikleri kestiler sonra dehşeti yaşattılar
'BANA VE ÇOCUKLARIMA SALDIRDILAR'

Çağrılan çevirmen aracılığı ile hadiseyi anlatan Hüseyin, “Uyuyorduk, kapı çalındı. Elektrikler kesilmişti. Kapıyı açtığımızda eli silahlı ve bıçaklı üç birey bana ve çocuklarıma saldırdı. Benim başıma silahla vurup yaraladılar. Sonra konuta girip 10 bin lira ile cep telefonları ve pasaportlarımızın bulunduğu çantayı alıp kaçtılar” dedi.