Korkunç olayda yürek yakan detay! Yaralıyken 'anne seni seviyorum' dedi

Korkunç olayda yürek yakan detay! Yaralıyken 'anne seni seviyorum' dedi

Bursa'da, plakası sahte olduğu için polisten kaçan sürücünün arabayla çarpıp vefatına neden olduğu mimar İrem Özdemir’in 24 annesi Zeynep Özdemir, "Biri, kaza yerinde kızımın telefonundan beni arayıp,

Osmangazi ilçesi Alemdar Mahallesi'nde, geçen perşembe akşamı alana gelen vakada, polis, plakasının sahte olduğu tanımlanan arabaya, 'dur' uyarısında bulundu. Uyarıya uymayan arabanın sürücü İsmail Kuşaslan, yoluna devam etti. Polisten kaçan sürücü Kuşaslan, İzmir Yolu Caddesi'nde, direksiyon kontrolünü kaybettiği arabasıyla, yolda mazot istasyonu girişinde bekleyen İrem Özdemir'e çarpıp, demir fobiliklere vurarak durabildi. Kazada yaralanan İrem Özdemir ile sürücü İsmail Kuşaslan hastaneye kaldırıldı, arabadaki Kuşaslan'ın dostu Ünal Öğrenici ise nezaretine alındı. Arabada yapılan aramada, iki değişik sahte plaka, ruhsatsız silah, pompalı tüfek ve uyuştucu ele geçirildi. Ünal Öğrenici'nin 25 ayrı kabahat kaydı, sürücü İsmail Kuşaslan'ın ise 6 ayrı kabahat kaydı olduğu tespit edildi. Adliyeye çıkarılan Ünal Öğrenici hapsedildi, sürücü İsmail Kuşaslan'ın sağlık kurumunda rehabilitasyonu devam ediyor.

İREM'DEN GERİYE DİPLOMA VE RESİMLERİ KALDI

Kaza sonrası Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırılan İrem Özdemir, geçen cuma saat 10.00 sıralarında, hekimlerin tüm müdahalesine karşın hayatını kaybetti ve aynı gün, Kestel ilçesi Alaçam Mahallesi'nde gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. İrem'den geriye, iki sene evvel aldığı diploma, üniversitede yaptığı projeler ve çekilen resimleri kaldı.

İrem Özdemir'in, kaza evvelinde, yol kenarında, akşam yemeği için arabasıyla gelecek olan dostunu beklediği bilindi. DHA muhabirlerine konuşan baba Mehmet Özdemir, kızının mimarlık eğitimi gördüğü üniversiteden iki sene evvel mezun olup, Bursa'da özel bir firmada çalıştığını belirterek, “Şayet can vermeseydi, bugün ona sürpriz yapıp araba alacaktım. O da bana 2023 senesinde piyasaya çıkacak yerli arabamız TOGG almak istiyordu. Hayalleri yarım kaldı, umursamamayı olan herkesten davacı olacağız" dedi.

Korkunç olayda yürek yakan detay Yaralıyken anne seni seviyorum dedi

İREM YARALIYKEN, 'ANNE SENİ BEĞENİYORUM' DEDİ

Kazayı, hadiseden hemen sonra bildiğini söyleyen anne Zeynep Özdemir, "Biri, kaza yerinde kızımın telefonundan beni arayıp, 'İrem’in annesi misiniz?’ dedi, 'Evet' dedim. ‘Kızınız kaza yaptı, araba çarptı’ dedi. Sesini dinlemek istediğimi söyleyince, oradan seslenen İrem, 'Anne seni beğeniyorum’ dedi. Sonra yeğenimi aradım. Beraber hastaneye gittik. Orada, sedyenin üzerindeydi. Bir oraya bir buraya götürüyorlardı. Kimse yoktu yanında. Şuuru yerindeydi, ‘Anne çok acıyor, iğneler de fayda etmiyor’ diyordu ama gitti işte. Ne yaşam dolu, ne cümbüşlüydü. Çok zaferli bir kızdı, çok hayalleri vardı. Can Verdi yavrum. Her şey beceriksiz kaldı. Nasıl geçecek bu hayat? Kabahatlilerin en ağır cezayı almasını istiyorum" diye konuştu.

Korkunç olayda yürek yakan detay Yaralıyken anne seni seviyorum dedi

: İlginize Sürükleyebilir Koronanın en makûs hali... Dikkat toplayan aşı ayrıntıyı! En çok onları hedef alıyorİşte salgında İstanbul'da son vaziyet! Sansasyonel ayrıntılar...MSB duyurdu! Terör örgütüne ağır darbe

İrem'in, stajyer avukat olan kardeşi Ahmet Özdemir ise, bunca kabahat kaydı olan bireylerin nasıl dışarda olabildiğini denetleyerek, "İrem, çok zaferliydi. Bir Hayli hayali vardı. Biz, hakın tecelli etmesini istiyoruz. Bu, kız kardeşimi geri getirmeyecek ama en azından başkalarının canını gözetecek. İçimiz hafifleyecek” ifadelerini kullandı.