Koronavirüs karantinasındaki çocuklar, LGS'ye her ilçede belirlenen tek okulda girdi

Koronavirüs karantinasındaki çocuklar, LGS'ye her ilçede belirlenen tek okulda girdi

İstanbul'da koronavirüs hastası ya da temaslısı talebeler, LGS'ye her ilçede tanımlanan bir mektepte girdi. Tek tek içeri alınan talebelere, maskeli ve gözetici giysi giyen personel eşlik etti.…

İlk seansı saat 09.30'da başlayan LGS'ye koronavirüs hastası ya da temaslısı olduğu için karantinada olan çocuklar, ilçelerde tanımlanan tek mektepte alındı. Erken saatlerde velileriyle mektep önlerine gelen talebelere, bina girişindeki misyonlu imtihana girecekleri sınıfları söyledi. Tek tek içeri alınan talebelere, maskeli ve gözetici giysi giyen personel eşlik etti. Her çocuk imtihana, tek başına alındığı sınıfta katıldı.

Koronavirüs karantinasındaki çocuklar, LGSye her ilçede belirlenen tek okulda girdi

KAĞITHANE'DE 10 ÇOCUK İMTİHANA GİRDİ

Kağıthane Ziyapaşa İlkokulu’nda da 10 talebe imtihana alındı. Mektep önünde çocuklarını bekleyen velilerden Arzu Ekici, “Oğlum imtihana girdi. Coşku çok var, biz anneler olarak daha çok coşkuluyuz. Allahın İzniyle dört senenin emeğini verirler” dedi.

Karantinada son günleri olduğunu söyleyen Fatma isimlim de “Hoca yakaladık, elimizden geleni yaptık, şimdi de dua ediyorum. Oğlum çok coşkuluydu, çok korktum, çok üzülüyorum. Melek gibi bir çocuk, beş tane çocuğum var ama o başka, büyük olanı. Çok coşkulu korkuyorum orada bir şey olacak diye. Hayalim, tasarım yok, imtihan geçsin, şu anda başka hiçbir şey düşünemiyorum” biçiminde konuştu.

Koronavirüs karantinasındaki çocuklar, LGSye her ilçede belirlenen tek okulda girdi

BAHÇEDE HAVA ALMALARINA İZİN VERİLDİ

Sarıyer’de ise 5 çocuk, Rotary 100. Sene Anadolu Lisesi’nde imtihana girdi. Ayrı dersliklerde imtihana giren talebelerin, bahçeye çıkarak pak hava almalarına izin verildi.

Çocuğunu imtihana getiren Ümit Bulut, “Çocuğumun testi pozitif çıktı. Bugün onuncu gününde, karantina süresi 14 gün. Rotary 100.Sene Anadolu Lisesi’ni ayarlamışlar. Her bir talebemiz ayrı ayrı sınıflarda imtihan olmakta, teşekkür ediyorum kendilerine. En azından imtihandan yoksun kalmadılar, psikolojik olarak da kasvet yaşayacaklardı. Zati güç bir süreç malum. Ama şu an itibariyle hoş bir şey oldu. Çocuğum da çok mutlu oldu bu noktada” biçiminde konuştu.

Koronavirüs karantinasındaki çocuklar, LGSye her ilçede belirlenen tek okulda girdi

‘DOĞUM GÜNÜNDE İYİ BİR İMTİHAN GEÇİRİR ALLAHIN İZNİYLE’

Bülent Erdal ise “Çocuğum temaslı, annesi pozitif çıktı. Sağ olsunlar ayırdılar öbür talebelerden. Hoş bir şey oldu bizim için. Allahın İzniyle zaferli bir biçimde atlatır. Hatta bugün de kendisinin doğum günü. Allahın İzniyle hoş bir imtihan geçirir” dedi.