Koronavirüsten ölen genç kadının hastane yatağında son sözleri 'Aşı yaptırın' oldu

Koronavirüsten ölen genç kadının hastane yatağında son sözleri 'Aşı yaptırın' oldu

Neredeyse iki yıldır yaşamlarımızı kâbusa çeviren koronavirüs salgınıyla gayrette Kovid-19 aşıları elimizdeki en ehemmiyetli silah. Ancak buna karşın aşı kuşkuculuğu ve hatta aşı karşıtlığı nedeniyle

Amerika Birleşik Devletlerinin Florida eyaletinde yaşayan 31 yaşındaki Alexandra Blankenbiller, sıkı bir Tiktok kullanıcısıydı. Genç kadının sürüklediği ve paylaştığı son videolar ise ne yazık ki sağlık kurumu yatağından geldi... Yaşamını kaybetmeden evvel sürüklediği son videoda Alexandra takipçilerine tek bir şey söyledi: Lütfen aşı olun!

Genç kadın bir hayli aşı karşıtı gibi aşı yaptırmamıştı. Ve ne yazık ki son günlerini Kovid-19'a tutulduğu için bir sağlık kurumu odasında, öteki Kovid-19 hastalarının acı dolu takviye bağırışlarını dinleyerek ve kendisi de büyük acılar sürükleyerek geçirmek zorunda kaldı.

Alexandra 15 Ağustos'ta sürüklediği son TikTok videosundan dokuz gün sonra koronavirüse bağlı karmaşıklıklar sebebiyle yaşamını kaybetti. Genç kadının yaşadığı Florida eyaleti son günlerde salgının başından beri azami hadise ve vefat oranlarını görmeye başlamıştı.

'Fazla enerjim yok, bu surattan süratli davranacağım.' TikTok'ta 16 binden fazla takipçisi olan Alexandra Blankenbiller, son videosuna bu laflarla başladı. 

'Aşı olmadım. Aşı karşıtı değilim. Yalnızca korkuyordum vebu mevzuda kendi araştırmamı yapmak istemiştim. Bunun bir yanılgı olduğunu kavrıyorum. Beklememeliydim. Şayet aşı mevzusunda yüzde 70 dahi eminseniz gidip hemen aşı olun. Zira bu sayede benim gibi sonunuz sağlık kurumu olmayacak.

Alexandra 834 bin birey tarafından izlenen bu videoyu sürükledikten dokuz gün sonra can verdi.

Koronavirüsten ölen genç kadının hastane yatağında son sözleri Aşı yaptırın oldu

Genç kadın bu son videodan evvel sürüklediği videolardan birinde de ailesini aşı olmaya ikna etmeye çalıştığını anlatmıştı. Alexandra ailesini ikna edip onlarla aynı zamanda aşı olmak için uğraşıyordu.

Blankenbiller, annesi ve iki kız kardeşiyle beraber aşı buluşmalarını aldı. Ancak buluşma günü gelmeden hepsi birden virüse tutuldu. İçlerinden yalnızca Alexandra ağırlaştı. Alexandra'nın kız kardeşi Cristina yaptığı açıklamada 'Bu gidişat çok ciddi olduğu sarih bir reel ancak ortalıkta gezen çok fazla yanlış bilgi var' ifadesini kullandı.

Florida eyaleti son koronavirüs salgının en makûs günlerini geçiriyor.

Popülasyonunun yalnızca yüzde 54'ünün aşılandığı eyalette son bir haftada günlük vasati 244 vefatla geçen senenin vefat rakamlarını çoktan aşmış vaziyette.

: İlginize Sürükleyebilir Prof. Dr. Mehmet Ceyhan tek tek sıraladı! Bulgular tamamen değiştiİşte 3. doz tasarıyı! BioNTech olanlar kasımdan itibaren...Balıkesir'de skandal görüntüler! Harekete geçildi