Koronavirüsü yendi, yaşadıklarını anlattı: 'Günlerce uyumadım'

Koronavirüsü yendi, yaşadıklarını anlattı: 'Günlerce uyumadım'

İzmir'de 112 personeli Sevgi Sönmez 35, koronavirüsü yenip sıhhatine kavuştu. Psikolojik tahribe uğradığını söyleyen Sönmez, "Benim için hem psikolojik hem de fiziksel olarak güç bir zaman dilimiydi.…

112 Narlıdere İstasyonu’nda misyon yapan konutlu ve 2 çocuk annesi paramedik Sevgi Sönmez tutulduğu koronavirüsü yenerek sıhhatine kavuştu. Geçen sene 30 Ekim’de yaşanan zelzelenin ardından 20 Kasım'da testinin pozitif çıktığını belirten Sönmez, "Covid- 19'a zelzele zamanı tutuldum. Zelzele sebebiyle 1 hafta 10 gün süresince konutumuza gidemedik. Devamlı enkaz alanında, sahada ve çadırların bulunduğu yerlerde çalıştık. Bu süreçte yatmadık, yemek yiyemedik ve su içemedik. Bağışıklık sistemimiz düştü. Sonrasında tüm istasyon olarak pozitif olduğumuzu bildik. Karantina için konutuma gittiğimde çocuklarımı hiç görmeden, karantina odama geçip, kapımı kapattım. Takribî 12 gün süresince de hiç odadan çıkmadım. Benim için hem psikolojik hem de fiziksel olarak güç bir zaman dilimiydi. Böbreklerim, adale sızılarım çok fazlaydı. Baş sızısından günlerce uyumadığımı öğreniyorum. Çocuklarım kapının değişik tarafındaydı ancak onlarla fiziksel irtibat kuramıyordum. Kızım ve oğlum gelip, ağlıyordu. Onları ikna etmekle ve kendi sıhhatimle uğraştım" diye konuştu.

Psikolojik tahribe uğradığını söyleyen Sevgi Sönmez, "Çocuklarım ve babası bir yaşam yaşıyor. Ben de onları uzaktan izliyormuşum gibi çok büyük motivasyon düşüklüğü yaşadım. Ağırdı, güçtü" dedi.

Yurttaşlara da çağrıda bulunan Sevgi Sönmez, "Biz çok yorulduk, tükendik. Fiziksel olarak yetemeyeceğimiz gidişatlara geldik. Dinlenemiyoruz, çocuklarımıza süre ayıramıyoruz. Azıcık daha ciddiye alınmasını istiyorum. Sosyal mesafeye, maske ve hijyene uyulmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.