Kovid-19'un doğum yeriydi... Salgını yendiler, şimdi topluca tatile çıkıyorlar

Kovid-19'un doğum yeriydi... Salgını yendiler, şimdi topluca tatile çıkıyorlar

Koronavirüsün ortaya çıktığı ve salgının başında çok büyük kayıpların verildiği ülkede yaşam banale döndü. Çin'de 5 günlük Emekçi Bayramı tatilinin ilk gününde 18,3 milyon tren yolculuğu yapılması…

Çin'de 1 Mayıs'ta başlayan 5 günlük Emekçi Bayramı tatilinin ilk gününde 18,3 milyon tren yolculuğu yapılacağı varsayım ediliyor.

Evrensel Times gazetesinde yer alan habere göre, Çin Devlet Demiryolları Grubu, 5 günlük tatilde tekil tren yolculuklarının rakamının, 106 milyonu bulmasının beklendiğini açıkladı.

Kuruluş, tatilin ilk gününde 18,3 tekil yolculuk yapılmasını beklediklerini bildirdi.

Yolculuk rakamlarının, yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgını evvelindeki 2019 Emekçi Bayramı'na mukayeseyle, tatilin ilk gününde yüzde 6,1, toplamda ise binde 8 çoğalması bekleniyor.

Çoğalış, Kovid-19 salgının hakimiyet altına almayı muvaffak olan ülkedeki ulusun güven duygusunun işareti olarak yorumlanıyor.Kovid-19un doğum yeriydi... Salgını yendiler, şimdi topluca tatile çıkıyorlarÇİN SEDDİ ZİYARETÇİ REZERVASYONLARI LİMİTE YAKLAŞTI

Öte yandan tarihi Çin Seddi'ni en çok ziyaretçi sürükleyen bölgesi olan Pekin'in 80 km kuzeyindeki Badaling'de 1-3 Mayıs tarihlerinde, Kovid-19 sebebiyle hafta sonları için tanımlanan 50 binlik ziyaretçi limitine yanaştığı, bu sabah haysiyetiyle 48 bin 750 rezervasyon yapıldığı bildirildi.

Kovid-19 salgınının ortaya çıktığı Çin, aldığı önlemlerle salgını büyük miktarda hakimiyet altına almayı muvaffak oldu.

Ülkede son 24 saatte tamamı yurt dışı kaynaklı 16 olay görülürken yaşamını kaybeden olmadı.