'Kovid bana bir şey yapamaz' demişti... Son sözleri 'Keşke aşı olsaydım' oldu!

'Kovid bana bir şey yapamaz' demişti... Son sözleri 'Keşke aşı olsaydım' oldu!

Koronavirüs salgınıyla çabada en büyük silahımız olan Kovid-19 aşıları tüm dünyada uygulanmaya devam ediyor. Öte yandan aşılara güvenmeyen ya da kendini aşı olmaya lüzumu olmayacak kadar güçlü ve sağlıklı

İngiltere'nin Southport kentinde yaşayan 42 yaşındaki bir çocuk babası John Eyers, dağcılık yapan, fitness meraklısı, sağlıklı bir adamdı. Koronavirüs salgınına karşı başlayan aşılama kampanyasına inanmadı ve çok sağlıklı olduğunu, aşı yaptırmasa da Kovid-19'u yeneceğini düşündü.

Eyers'ın ikiz kız kardeşi Jenny McCann onu 'Tanıdığım en fit ve sağlıklı insandı.' diyerek anlatıyor. Ancak Eyers'ın kardeşi ve annesi gözlerinde yaşlarla onu koronavirüs suratından kaybettiklerini açıkladılar.

Kovid bana bir şey yapamaz demişti... Son sözleri Keşke aşı olsaydım oldu

Kardeşi Eyers’ın Koronavirüs’e tutulmadan evvel Galler dağlarına tırmandığını, virüsü kapmadan bir ay evvel de kamp yaptığını söyleyen Jenny McCann, Eyers’ın yoğun bakıma alındığını ve orada rehabilitasyon gördüğü sırada “Keşke aşı olsaydım” dediği anlattı.

Eyers’ın sağlık kurumunda solunum makinesine alınmadan evvel aşı olmadığı için yaşadığı pişmanlığı gözleriyle gördüğünü anlatan acılı kardeş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kimsenin sağlıklı olmasına güvenmemesi gerektiği ve herkesin Kovid-19'dan korunmak için aşı olması gerektiğini vurguladı.

Türkiye'de dahil dünyanın bir hayli ülkesinde sağlık çalışanları sağlık kurumunda uyuyan ve vaziyeti ağırlaşan hastaların Kovid aşısı yaptırmadıkları için pişmanlık yaşadığını dile getirmeye devam ediyor.

: İlginize Sürükleyebilir Yeniden Ümitcan Uygun yeniden kuşkulu ölümYangın bölgelerinde son büyümeler: İnsanüstü bir gayret varKimsenin merak etmediği mevzu: Turizm Yasayı Meclis’deri nasıl geçti?