KPSS 2021 ne zaman yapılacak? Başvurular mayıs ayında başlayacak

KPSS 2021 ne zaman yapılacak? Başvurular mayıs ayında başlayacak

KPSS için heyecan gittikçe artıyor. ÖSYM tarafından yayımlanan imtihan takvimi içerisinde KPSS 2021 müracaat ve imtihan tarihleri de belli oldu. Bu sene lisans seansları tertip edecek. Adayların…

KPSS müracaatları her sene belirli tarihlerde alınıyor. 2021 yılında KPSS lisans seansları tertip edecek. Adaylar mezuniyet vaziyetlerine göre uygulanan seanslara girecekler. KPSS müracaatları bu yıl 28 Mayıs’tan itibaren yayımlanacak olan müracaat rehberinde yer alan bilgilere göre yapılacak.

KPSS NE VAKİT YAPILACAK?

2021-KPSS A Grubu Ve Öğretmenlik (Genel Kabiliyet-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) seansları 1 Ağustos’ta tertip edecek.

2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 7 Ağustos ve 8 Ağustos’ta yapılacak.

ÖABT ise 15 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek.

KPSS müracaatları 2021 seneninde 28 Mayıs tarihinde başlayacak ve 14 Haziran’da bitecek. İmtihanda çoktan seçmeli suallerden oluşacak testler uygulanacak. İmtihanda adaylar yanıtlarını, yanıt kâğıdında alakalı alanlara işaretleyeceklerdir. Yanıt kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucularla okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Yanıt kâğıdı yerine sual kitapçığına yapılan işaretlemeler netlikle değerlendirilmeyecektir. ÖABT’de yer alan yabancı dil imtihanlarına ait sualler alakalı dilde hazırlanacaktır.