Kripto para piyasası şoke etmeye devam ediyor!

Kripto para piyasası şoke etmeye devam ediyor!

Son dakika haberi... Kripto para piyasası şoke etmeye devam ediyor. 10 Haziran haftasına 30 bin doların azıcık üstünde giren Bitcoin, geçen hafta FED'in faiz kararının ardından ciddi düşüşe geçmişti.

Kripto para piyasası günlerdir yaşanan fazla düşüşlerle dünyada ana gündem maddeleri arasında kendine yer buluyor. Arka arkaya gelen faiz artırımları ve resesyon havası, yatırımcıların kripto paralardan kaçışını süratlendirdi. Kritik eşik olarak görülen 20 bin doların altına düşen Bitcoin, dün 18 bin doların da altına geriledi ve Aralık 2020'den bu yana en düşük noktaya çekildi. Başta Ethereum olmak üzere öbür kripto paralarda da sallayıcı düşüşler kayda geçti.

ETHEREUM YÜZDE 25 YÜKSELDİ

Kripto para piyasasının güzergahını nereye çevireceği merak mevzusu olurken, bugün dikkat toplayan bir büyüme yaşandı. Bitcoin ciddi bir yükseliş ivmesi tuttu ve 19 Haziran 23.50 haysiyetiyle 20 bin 500 dolardan harekât görüyor. Son yarıyıldaki düşüşte ağır yara alan Ethereum ise son 24 saat içinde yüzde 25 yükseldi. Piyasanın ehemmiyetli oyuncuları arasında yer alan Solana da eş biçimde primlenirken, Avax ise yüzde 16 çoğalış gösterdi.

Günlük harekât hacmi olarak dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance'in coini BNB takribî yüzde 13 değer kazandı.