Kripto para savaşları sürüyor! Binance'ın CEO'sundan Musk'a taş

Kripto para savaşları sürüyor! Binance'ın CEO'sundan Musk'a taş

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance'ın sahibi olan Çinli Changpeng Zhao, milyarder iş adamı Elon Musk'ı işaret eden bir tweet attı. Zhao, elektrikli arabaları maksadına koydu.

Kripto para piyasalarında sert düşüşler yaşanırken mevzuyu speküle eden adlar açıklamalarını sosyal medya üzerinden asıllaştırmaya devam ediyor.

Binance'ın sahibi Changpeng Zhao, maksadına milyarder iş adamı Elon Musk'ı koyarken Tesla arabalarını da misal gösterdi.

Zhao "Araba çalıştırmak için kullanılan elektrik etraf arkadaşıdır. Dünyanın en faydalı finansal ağlarını çalıştırmak için kullanılan elektrik etrafsal bir meseledir" tweetini attı.

Kripto para savaşları sürüyor Binanceın CEOsundan Muska taş

ELON MUSK SATIŞTAN BIRAKMIŞTI

İş adamı Elon Musk ise kripto para madenciliğinin büyük elektrik tüketimine neden olduğunu, bu surattan karbon salınımının arttığını ve daha etrafçı fikirler ortaya çıkana kadar Bitcoin ile Tesla satışlarını durdurduğunu açıklamıştı.

Kripto para savaşları sürüyor Binanceın CEOsundan Muska taş

KRİPTO PARA MADENCİLERİYLE BULUŞTU

Musk geçtiğimiz günlerde Kuzey Amerika'daki Bitcoin madencileriyle toplandı. Yapılan buluşma sonunda enerji kullanımında transparanlığın desteklenmesi ve dünya genelinde sürdürülebilir teşebbüslerin süratlendirilmesi için Bitcoin Madencilik Konseyi kurulması kararlaştırıldı.

ZHAO: BITCOIN PROJESİNE SON VEREMEZ

Zhao, kripto paralara ve madenciliğine müteveccih yasaklar getiren ülkelere de seslendi ve hükümetlerin kripto paraları tehdit olarak görmemesi gerektiğini belirtti. Zhao "Kripto paralar ve teknolojisi artık 500 milyon insanın usuna girmiş gidişatta. Kimsenin onu sonlandırma ihtimali olmadığını düşünüyorum" dedi.

KRİPTO PARALARDA SERT DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR

64 bin doları aşan maliyetinin ardından sert satış dalgası içine giren ve 29 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin sabah saatlerin 34 bin dolar seviyesinde harekât görüyor. Ethereum da yüzde 5 etrafında düşüşle 2300 dolarda izliyor.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara