Kripto paralarda dalgalı seyir sürüyor! Merakla takip edilen Dogecoin 7. sıraya geriledi

Kripto paralarda dalgalı seyir sürüyor! Merakla takip edilen Dogecoin 7. sıraya geriledi

Kripto para üniteleri geçtiğimiz hafta yaşanan rekorların ardından düşüş trendine girmişti. Derlenmeye başlasa da dalgalı bir seyirde ilerleyen kripto para piyasasında sıralama da değişti.

 Kripto para dünyasında hareketlilik sürüyor. İlk 10'daki kripto para ünitelerinde uysal seyir sürerken son 24 saatte çoğalışa geçtikleri görülüyor. Öte yandan 5. sıraya kadar çıkan şaka coin Dogecoin ise 7. sıraya geriledi.

BITCOIN'DE DALGALI SEYİR SÜRÜYOR

Dün aynı saatte 48 bin dolar ortamında izleyen Bitcoin bugün 50 bin dolar seviyesine çıksa da gün içinde dalgalı bir seyirde ilerledi. 1 hafta evvel 62 bin dolar seviyesindeki azami hacme sahip kripto para üniteyi henüz kaybını sürdürüyor. Bitcoin tarihin azami seviyesini ise 14 Nisan tarihinde 64 bin 804,72 dolarla görmüştü. Bitcoin dün yaşadığı düşüşle 2021'de ilk kere 50 bin doların altında operasyon görmüştü.

Kripto paralarda dalgalı seyir sürüyor Merakla takip edilen Dogecoin 7. sıraya geriledi

BIDEN'IN KARARININ TESİRİ

Kripto paralardaki düşüş ve dalgalı seyrin en büyük nedeninin Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'ın yeni ödenti tasarıyı olduğu ifade ediliyor. Biden'ın açıkladığı tasarıya göre anapara yatırımlarından elde edilen kazançtan alınacak ödenti oranı neredeyse iki katına çıkarılacak olması kripto varlıklardan elde edilen hasılatları da içeriyor.

İLK 3'TE DERLENME VAR

Ethereum'da da son 1 haftalık düşüşün ardından 24 saatlik dilimde yükseliş mevzubahisi. Geçtiğimiz hafta 2 bin 400'lerde izleyen hatta 22 Nisan'da 2 bin 640 doları gören kripto para üniteyi bugün yine derlenerek 2 bin 300 dolar seviyesine izliyor.

Kripto para piyasası hacmi azami 3. para üniteyi olan Binance Coin derlenmeye başladı. 536 dolar seviyesini bir hafta evvel gören Binance Coin, hafta içinde 608 doları görmüş 12 Nisan'daki 610 dolar rekoruna yanaşmıştı. Ancak sonrasında ise 521 dolar seviyesine geri döndü.

Kripto paralarda dalgalı seyir sürüyor Merakla takip edilen Dogecoin 7. sıraya geriledi

ŞAKA COIN DÜŞÜŞTE

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında ilk 5'e yükselen kripto para üniteyi Dogecoin ise yaşanan çalkantılı yarıyıldan etkilenenlerden. Dogecoin gerileyerek ilk 7'deki yerini aldı.

4 gün evvel 0,41 dolar seviyesini gören Dogecoin, 0,27 seviyesine izliyor. Dogecoin özellikle Tesla'nın sahibi Elon Musk'ın tweetleri sonrasında popülerlik kazanmış sonrasında ise "Çok yakında Ay'a gidiyor" paylaşımı ile yükselmişti. Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri merkezli Kronos'un da 12 Nisan'da 600 milyon adet Dogecoin alması ve ardından AirDOGE adlı hava arınma makineyi üreteceklerini belirtmesi de Doge Coin'in hareketlenmesine tesir etmişti.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara