Kripto paralarda hareket başladı! Bitcoin, Ethereum, Dogecoin yükselişte

Kripto paralarda hareket başladı! Bitcoin, Ethereum, Dogecoin yükselişte

Kripto para ünitelerinden Bitcoin yine yükseliş grafiği sergilemeye başladı. Geçtiğimiz hafta 47 bin 130 dolara kadar gerileyen Bitcoin hafta sonuna süratli yükseliş yaparak girdi. Ethereum…

Kripto paraların atası Bitcoin’de hareket başladı. Bir vakittir istikrarlı kalan ve sert düşüş yaşayan Bitcoin 47 bin dolar seviyelerinden 58 bin dolara süratli yükseliş asıllaştırdı.

24 Nisan’da 47 bin dolara gerileyen Bitcoin 7 günde 58 bin dolara çıkış yaptı. Kısa zamanda yatırımcısına takribî yüzde 23 oranında hasılat sağladı.

ETHEREUM DA KUVVETLENİYOR

Bitcoin’den sonra en çok seçim edilen kripto para olan Ethereum da 2800 dolar seviyesini aştı. Son bir haftalık grafiğine bakıldığında 2200 dolar seviyelerinden harekete başlayan Ethereum 2800 doları aşarak kısa zamanda yüzde 27 kazandırmış oldu.

Kripto paralarda hareket başladı Bitcoin, Ethereum, Dogecoin yükselişte

BITCOIN’DE ELON MUSK TESİRİ

Milyarler iş adamı Elon Musk, Tesla’ya alınan 1.5 milyar dolarlık Bitcoin’lerin satıldığını açıklamış, bunu da Tesla’nın bilançosuna kar olarak yansıtmıştı.

Bu düzeyden sonra Bitcoin’de sert maliyet hareketleri asıllaşmış ve 47 bin dolar seviyesine kadar düşmüştü.ü

Kripto paralarda hareket başladı Bitcoin, Ethereum, Dogecoin yükselişte

DOGECOIN YENİDEN 3 LİRA SINIRINDA

Hudutsuz rakamda bulunan ve üretilmesi devam eden Dogecoin maliyetlerinde çoğalışlar yaşanıyor. İş adamı Elon Musk’ın attığı tweetlerle doğrultu bulmaya çalışan Dogecoin 24 saatte 2.52 liradan 3.05 liraya yükseldi ve yüzde 21 oranında yükseliş yaşadı. Son bir haftada 2 lira seviyelerinden Dogecoin 3 lira seviyesine kadar yükseldi.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara