Kripto paralarda son durum... Ethereum'dan yeni rekor bugün geldi: 3 bin doları zorluyor

Kripto paralarda son durum... Ethereum'dan yeni rekor bugün geldi: 3 bin doları zorluyor

Kripto para piyasaları mayıs ayına oldukça hareketli başladı. Yine yükseliş trendine giren kripto paralarda rekorlar da görülmeye başladı. İşte son vaziyet...

Kripto para piyasalarında sihrime devam ediyor. Nisan ortasında rekor çoğalışlar sonrası düşüş yaşayan kripto para üniteleri yine hareketlenmeye başladı. Son bir haftada ilk 10'daki büyümeler de çoğalış doğrultusunda.

REKORA UZAK YİNE YÜKSELİŞTE

Bitcoin yine 56 bin dolar seviyesine geldi. Nisanda çalkantılı ilerleyen azami hacimli kripto para üniteyi Bitcoin'in piyasa bedeli de 1 trilyon doları aştı.

Bitcoin tarihin azami seviyesini ise 14 Nisan tarihinde 64 bin 804,72 dolarla görmüştü. Bitcoin 23 Nisan'da yaşadığı düşüşle 2021'de ilk defa 50 bin doların altında operasyon görmüştü. Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'ın aidat tasarısını kararının kripto varlıkları da etkileyecek olmasının düşüş bandına soktuğu ifade ediliyordu.

TÜM ZAMANLARIN AZAMİ RAKAMINI GÖRDÜ

Ethereum tüm zamanların azami sayıyı rekorunu 5 saat evvel kırdı. Ethereum 2 bin 961 dolar seviyesine yükseldi. Ethereum 3 gün evvel 2800 doları aşarak rekor kırmıştı. Ethereum'un şu an da piyasa bedeli kontrolü yüzde 14,72 seviyesinde ve ikinci sırada yer alıyor.

Kripto paralarda son durum... Ethereumdan yeni rekor bugün geldi: 3 bin doları zorluyor

YENİ REKORU ZORLUYOR

12 Nisan'da 610 dolarla rekor kıran Binance dün rekoru tazelemiş 638 dolar seviyesine kadar çıkmıştı. Şu anda yüzde 3,7 düşerek 612 dolar seviyesinde izleyen kripto para üniteyi hala üçüncü sırada yer alıyor.

DAVA SÜRECİ DEVAM EDİYOR

3 sene evvel 2018'de 3,40 dolarla rekor kıran XRP bir vakit sonra yalnızca davalarla anılmaya başladı. Şu anda 1,58 dolar seviyesindeki XRP, hala dördüncü sırada yerine gözetiyor.

Ripple XRP ile SEC arasındaki dava süreci devam ediyor. Geçtiğimiz 6 Nisan 2021’de Amerika Birleşik Devletleri Menkul Bedeller ve Borsa Komiteyi SEC ile Ripple arasındaki davada telekonferans yapılmıştı. Davanın açılış korunmaları ise 12 Nisan’da alınmıştı. 30 Nisan'da görülmeye başlayan dava hakkında SEC’in ayrıntılı açıklamasının 14 Mayıs’ta yapılacağı ifade edilmişti. Daha sonra ise korunmanın SEC’in sunduğu argümanlara cevap vermesi için 4 Haziran’a kadar zamanı olacağı bildirilmişti.

ŞAKA COIN SERİNKANLI SEYİRDE

Nisan ortasında kripto para piyasasında ilk 5'e yükselen kripto para üniteyi Dogecoin ise yaşanan çalkantılı yarıyıldan etkilenenlerden. İlk 10'a kendini artık tamamen yerleştiren Dogecoin, 6. sırada yer alıyor.

Dogecoin şu an 0,37 dolar seviyesinde. Rekorunu ise 20 Nisan tarihinde 0,41 dolarla kırmıştı. Dogecoin özellikle Tesla'nın sahibi Elon Musk'ın tweetleri sonrasında popülerlik kazanmış sonrasında ise "Çok yakında Ay'a gidiyor" paylaşımı ile yükselmişti. Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri merkezli Kronos'un da 12 Nisan'da 600 milyon adet Dogecoin alması ve ardından AirDOGE adlı hava arınma aygıtı üreteceklerini belirtmesi de Doge Coin'in hareketlenmesine tesir etmişti.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara