Kristina’nın ölümünde dosya kapandı

Kristina’nın ölümünde dosya kapandı

Ukraynalı model Kristina Novytska’nın Bodrum’daki evinde ölü bulunmasıyla alakalı soruşturma bitirildi. Savcılık Kristina’nın intihar ettiğine kanı getirerek takipsizlik kararı verdi.

Ukraynalı model Kristina Novytska 25, Bodrum’daki evinde ölü bulunmuştu. Elleri oturduğu sandalyeye arkadan kelepçelenmiş, kafasına çöp poşeti geçirilmiş haldeydi. Evin kapısı arkadan kilitli, demir parmaklıklı pencerelerde de rastgele bir zorlama izi yoktu. Cinayet kuşkusuyla başlayan soruşturmada bir zaman olasılığı da ortaya çıktı. Kristina’nın kollarındaki kelepçenin paketi de hemen yanı başında bulunmuştu. Evvel kelepçelerin izi bulundu. Kelepçeyi Kristina’nın internetten sipariş ettiği tanımlandı.

FİLMİ TAKLİT ETTİ

Kristina’nın Ukrayna’da yaşayan annesinin ifadesi alındı. Anne ifadesinde “Kristina’nın psikolojik problemleri vardı. Burada bir zaman rehabilitasyon gördü ama iyileşemedi. Antidepresan kullanıyordu. Pandemi de iyice psikolojisini bozmuştu. Hadiseden bir zaman evvel Ukrayna’ya gelmek için bilet almıştı, ancak yattığı için uçağı kaçırmış” dedi.

Kristina’nın Murat isimli erkek dostunun da ifadesi alındı. İfadesinde “Kristina ile uzun zamandır tanışıyorduk. Annesi erişemeyince beni aradı. Ben de bir dostumu yönlendirdim. Meseleleri olduğunu söylüyordu, bana anlatmasını, birlikte çözebileceğimizi söylemiştim” diye konuştu. İfadeleri ve tam öbür kanıtları değerlendiren savcılık takipsizlik kararı verdi. Karara göre, Kristina 2003 imali ‘Vefat ile Yaşam Arasında’ isimli filmdeki bir sahneyi taklit etti. Kararda Kristina’yı intihara teşvik eden ve azmettiren birinin tespit edilemediği de vurgulandı.

: İlginize Sürükleyebilir Rengini yitiren şehir! Kupkuru bir yaşamın fotoğrafı...Aşısı yok... İlk kurban 12 yaşında! Korona bitmeden yeni salgın41 şehir ve KKTC'de dev işlem! 214 nezaret kararı