Kâtip adaylarının 'on parmak' yarışı

Kâtip adaylarının 'on parmak' yarışı

İstanbul’da iki adliyeye alınacak 384 kontratlı kâtipliği için imtihana giren 3 bin 233 birey, klavyede 10 parmak yarıştırdı. 3 dakikada 90 doğru kelime yazmaları istenen adaylardan, klavye imtihanında

ADALET Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 1 Mart 2022 tarihli Kontratlı Personel Alımı bülteni gereğince Çağlayan’daki İstanbul Adalet Epilepsiyi’nda icra ve tutanak kâtipliği için uygulamalı imtihan yapıldı. Dün yapılan imtihan için 3 bin 233 birey müracaat etti. Gruplar halinde imtihan odasına alınan adayların 3 dakikada 90 doğru kelime yazmaları istendi. Klavye imtihanında galibiyetli olanlar, müzakere imtihanına girmeye hak kazanacak. Röportajda da galibiyetli olan 384 birey işe alınacak.

SIRA BEKLERKEN PRATİK YAPTILAR

Sabah erken saatlerde adliyenin Atrium alanında bir araya gelen icra ve tutanak kâtibi adayları imtihan saatini beklerken yanlarında getirdikleri klavyelerle pratik yaptı. Bazı adayların ise bagajlarıyla geldikleri görüldü. İmtihan için adliyeye gelen Yeşim Bostanoğlu coşkulu olduğunu belirterek, “Allahın İzniyle hoş geçer. Metinleri vermişlerdi. Şu an uygulama imtihanına giriyoruz. Klavye için çalışma yaptım, kursa gittim. Röportaja da kalırsam çalışacağım” dedi. Mehmet Kara ise bilgisayar kullandığı için yatkınlığının bulunduğunu, bu sebeple çok fazla çalışmadığını söyledi.

Kâtip adaylarının on parmak yarışı