Kübra Dağlı: Benim gizli kahramanım annem

Kübra Dağlı: Benim gizli kahramanım annem

Dünya ve Avrupa şampiyonu Red Bull sporcusu Kübra Dağlı, annesi Cansu Dağlı'yla beraber 'Anneler Günü'ne özel hurriyet.com.tr'nin sorularını cevapladı.

Anne Dağlı, kızının zaferleriyle şeref dinlediğini söylerken, Red Bull sporcusu Kübra Dağlı, ''Saklı kahramanın kim? derler ya; benim annem. Onun varlığı dahi bana motivasyon veriyor. Karşılıksız her şeyimle senelerdir ilgileniyor. Hangi birini anlatsam öğrenemedim ama benim mutluluğumla reel anlamda neşelenen tek insan'' dedi.

İŞTE KÜBRA DAĞLI VE CANSU DAĞLI'NIN NEŞELİ RÖPORTAJI:

- Tekvando ile kendi şahsiyetini bir tam olarak görüyor musun?

Kübra Dağlı: Natürel ki görüyorum. Taekwondoya başladığım da dahi ilk dediğim şey şu olmuştu: Bu benim sporum! O kadar çok hoşlanmıştım ki; resmen ruhumla bir tam olarak yapıyorum.

- Annenin geçmişten bugüne sana olan takviyesini böyle özel bir günde nasıl anlatırsın?

Kübra Dağlı: 'Saklı kahramanın kim?' derler ya; benim annem. Onun varlığı dahi bana motivasyon veriyor. Karşılıksız her şeyimle senelerdir ilgileniyor. Hangi birini anlatsam öğrenemedim ama benim mutluluğumla reel anlamda neşelenen tek insan. Doğduğumdan bugüne eline üzerime sürüklemiyor. Annemin hakkını ne yapsam ödeyemem.

Kübra Dağlı: Benim gizli kahramanım annem

GENÇLER ÖNERİM ASLA PES ETMESİNLER

- Kısa ve uzun vadeli en büyük gayelerin neler?

Kübra Dağlı: Çok hoş amaçlarım var. Ama allahın izniyle yolum, önüm açılır, önümüze taşlar takılmaz. Şu an maksatlarımın en başında natürel ki performansımı her zaman üst seviyede yakalamak istiyorum. Ve kendi alanımda en iyisi olmak en büyük amacım. İlerleyen zamanlarda da bizler gibi ülkesini temsil eden sporcular yetiştirmek istiyorum. Her alanda sporu yaymaya çalışıyorum. Sosyal medyada da çalışmalar yapıyorum.

- Seni misal alan sporculara nasihatlerin olacak mı?

Kübra Dağlı: Galibiyetsizlik kolay bir alternatiftir. Ama zafer kolay gelmiyor. O surattan netice odaklı değil, süreç odaklı olarak kendinizi motive edin. Her zaman hemen neticeleri alamayabilirsiniz. Ben amacıma erişmek için bütün sekiz yıl çalıştım ve ondan sonra eriştim. Belki bu 20 yıl sürecekti öğrenmiyordum. Ama ben o süreçte gözümü başka bir yere ayırmadım, tek istediğim oydu. Sizde olmadığı zaman asla pes etmeyin.

KALP ATIŞLARI SANKİ KALBİMDE ATIYORDU

- Galibiyetsizlikten korkan Kübra'yı avuntu etmek nasıl oluyor?

Cansu Dağlı: Sen elinden geleni yaptın, hiçbir şeyi kafana takma. Ben senin azmini çalışmanı öğreniyorum, gözümle gördüm. Takdir öğretmenlerin ve Allah'ın diyorum. Canın sağ olsun diyorum.

- Kübra'nın en çok hangi karşılaşmasında etkilendiniz, özel bir anınız varsa anlatabilir misiniz?

Cansu Dağlı: Meksika'da yapılan Dünya Şampiyonası'ndaki performansından çok etkilenmiştim. O yarışmasındaki coşkusunu hâlâ seziyorum. Oradaki kalp atışları sanki benim kalbimde atıyordu. Ve orada ilk dünya derecesini almıştı, ikincilikle konuta dönmüştü. Ve natürel ki unutamadığım anlardan biri de kızımın dünya şampiyonluğu sonrasında havaalanında tüm ulusal ekip dostlarıyla sancağımızı açarak, 'Türkiye' diye haykırdığında çok mutlu olmuştum.

- Anneler Günü'nde sizin için en büyük hediye ne olacaktır?

Cansu Dağlı: Benim için en büyük hediye çocuklarımın var olmasıdır. Hiçbir annenin üzülmemesidir. Çocuklarımın suratlarının güldüğünü görmek hep isterim.