Küme düşen Bursaspor'a büyük tepki! Burak Altıparmak'a taraftardan saldırı...

Küme düşen Bursaspor'a büyük tepki! Burak Altıparmak'a taraftardan saldırı...

Bandırmaspor'a 4-2 kaybederek TFF 1. Lig'den düşen Bursasporlu futbolculara çabanın ardından taraftarlar tepki gösterdi.

Bandırmaspor karşısında dış sahada 4-2 kaybederek TFF 1. Lig'e veda eden Bursaspor, Bandırma 17 Eylül Stadyumu'ndan 3 buçuk saat sonra çıkabildi.

Bir grup Bursaspor taraftarının tepkisi ile karşılaşan Bursasporlu oyuncular ve teknik kurul, ekip otobüsüne protestolar eşliğinde bindi. Zaman zaman gergin anların yaşandığı süreçte örgütüne üyeleri geniş güvenlik tedbiri aldı.

Polis eşliğinde Bursa'ya doğru yola çıkan ekip otobüsündeki oyuncuların gerginliği kameralara yansıdı.

Bursaspor Başkanı Ömer Faruk Banaz ve teknik direktör Mustafa Er'in evhamlı ve trajik anları kaydolundu.

SAHAYA SIRÇA ŞİŞE VE TAŞLARI ATTILAR

Bursasporlu taraftarlar stadyuma alınmamasından dolayı dışarıda 300 karakter bir grupla maçı takip etti.

Geniş güvenlik tedbirlerin alındığı stadyumda polis, çevik kuvvet, bekçi ve TOMA hazır bulundu. Maçın bitmesine yakın Bursasporlu bir taraftar stadyuma girmeye çalışırken bir vasıtaya hasar verdi.

Maçın son ermesiyle Bursaspor taraftarlar, ellerindeki sırça şişe ve taşları sahaya attı. Hadise yerinde hazır bulunan çevik kuvvet hadiseye müdahale etti. Yardım olarak bekçiler devreye girdi ve vakanın gelişmemesi için müdahale edildi.

FUTBOLCULAR VE TARAFTAR ARASINDA İTİŞ KAKIŞ

Bir taraftar, Burak Altıparmak'ın kendisine hakaret ettiğini iddia ederek oyuncunun boğazını sıktı ve yumruk atmaya çalıştı. Polislerin müdahalesi neticesinde münakaşa sona erdi.