Kurban Bayramı öncesi akın akın geliyorlar! Gurbetçilerden duygusal sözler

Kurban Bayramı öncesi akın akın geliyorlar! Gurbetçilerden duygusal sözler

Kurban Bayramı’nı ve yaz tatilini Türkiye'de geçirmek için ana vatana gelmeye devam eden binlerce gurbetçi, bin 400 kmlik ‘sıla' yolculuğunda otomobilli treni seçim etti. Avusturya'dan kalkan tren, 40

Yaz tatilini ve senelik izinlerini ana vatan Türkiye'de geçirmeyi seçim eden emekli gurbetçilerin akın akın gelişleri devam ediyor. Taşıtlarıyla uzun yolculuk yapmayı arz etmeyen emekli gurbetçiler, otomobilli treni seçim ediyor. Avusturya'nın Villach şehrinde otomobillerini oto kuşet vagonlara yükleyen gurbetçiler, kompartımanda rahat biçimde yorulmadan yolculuk yapmanın sevincini çıkardı.

Avusturya'nın Villach şehrinden kalkan Optima Express Treni, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan'ın ardından Edirne Tren Garı'na erişti. 40 saate yakın süren bin 400 kmlik yolculuğun ardından gurbetçiler Türkiye'ye giriş yapmanın mutluluğunu yaşadı. Bilet maliyetlerinin birey başı 164 avrodan başladığı trende, yolcuların seçtiği vagon sistemine ve taşıtın miktarlarına göre bilet maliyetlerinde farklılık görülüyor.

“TÜRKİYE BİZİM HER ŞEYİMİZ”

Gurbetçi vatandaş Hanifi Karataş, “Türkiye bizim her şeyimiz” açıklamasında bulundu.

Bir başka gurbetçi vatandaş Sebahattin Tokmak da, Türkiye’ye geldiği için mutlu ve şerefli olduğunu belirterek, “ay yıldızlı Türk bayrağımızı görünce çok heyecanlandım” dedi.

Kurban Bayramı öncesi akın akın geliyorlar Gurbetçilerden duygusal sözler
“ALMANYA’YA GİTSEK DAHİ TÜRKİYE’DEN KOPAMAYIZ”

Gurbetçi Hasan Kaya, “Türkiye’ye her gelişimde kendimi çok mutlu seziyorum. Yaşadığım hislerimi anlatmak çok zor. Türkiye’de kendimizi, mutlu, hür, iyi ve burunun bir parçası olarak seziyoruz. Almanya ’ya gitsek dahi Türkiye’den kopamayız” açıklamasında bulundu. Kurban Bayramı öncesi akın akın geliyorlar Gurbetçilerden duygusal sözler