Kütahya’da şaşırtan görüntü!

Kütahya’da şaşırtan görüntü!

Kütahya’da, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliğince (IUCN) "nesli tehdide yakın" kategorisinde listelenen su samuru görüntülendi. Yaban hayvanlarının fotoğraflarını çeken Alperen Akdemir,…

Şehrin bölgelerinde kuş ve yaban hayvanlarının resimlerini çeken Alperen Akdemir, bir gölet kenarında su yüzeyinde su samurunu görüntüledi.

Resimleri inceleyen Tabiat Savunma ve Ulusal Parklar Kütahya Şube Müdürlüğü yetkilileri de su samurunun neslinin tehlike altında olduğundan dolayı savunma altında olduğunu bildirdi.

Akdemir, ANADOLU AJANSI muhabirine, nesli tehlike altında olan bir türü Kütahya’da görüntülemekten dolayı mesut olduğunu söyledi.

Yaban hayatının savunması gerektiğini vurgulayan Akdemir şunları kaydetti:

"Resim çekimi için gittiğim bir gölet kenarında bir çift su samuru görüntüledim. Su samurlarının neslinin tehdit altında olduğunu biliyorum. Oldukça değerli canlılar olduğu için kaçak avcılar bu canlıları öldürebiliyorlar. Bizler her canlının hayat hakkına saygı duymalıyız. Bilhassa legal bir şekilde avlanan avcılar ile kırsalda yaşayan yurttaşlarımıza bu konuda çok iş düşüyor."