Lincoln Henrique: 'Fenerbahçe'de kendimi evimde gibi hissediyorum'

Lincoln Henrique: 'Fenerbahçe'de kendimi evimde gibi hissediyorum'

Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Lincoln Henrique, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin yeni sezon evvelinde Portekiz takımı Santa Clara Kulübünden 4 seneliğine renklerine bağladığı Brezilyalı orta saha oyuncusu Lincoln Henrique, FB TV'de yayınlanan ‘Günün Müzakereyi’ programına davetli oldu.

İlk olarak duygularını aktaran Henrique, “Burada olduğum çok mutluyum. Bu fırsat bana verildiği için minnettarım. Büyük bir kulübü temsil edecek olduğum için çok mutluyum. Ekip dostlarıma, öğretmenimize ve kendime çok güveniyorum. Bu sezon gayelerimize erişebilmek için çok çalışacağız.” dedi.

Ekip dostları tarafından çok iyi karşılandığını anlatan Henrique, “Ekibimizde çok fazla deneyimli ve iyi oyuncu var. Beni çok iyi bir biçimde karşıladılar. Burada kendimi konutumda gibi seziyorum. Zamanla birbirimizi daha iyi tanıyacağız. Burada herkes ekip dostunun galibiyetli olması ve esasta ekibin galibiyetli olması için çok çalışacak.” diye konuştu.

Ekibimizde Portekizce konuşan adlarla daha fazla bağlantı kurma olanağı bulduğunu da laflarına ilave eden Lincoln Henrique, “Öbür oyuncularla da devamlı diyalog içinde olmaya çalışıyorum. Dilimi geliştirerek herkesle çok fazla diyalog içinde olmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

İYİ ÇALIŞMALARIMIN KARŞILIĞINDA BURAYA GELDİM

Transfer süreciyle alakalı Lincoln Henrique, “O yarıyıl beni isteyen başka ekipler de vardı ama ben Fenerbahçe’den öneri geldiğini dinleyince buraya gelmek istedim. Türkiye’ye daha evvel gelmiştim ve burada galibiyetli bir sezon geçirmiştim. O sezonun ardından Fenerbahçe gibi büyük bir ekipte oynamak isterdim. O zaman olası olmadı ama ben çalışmalarımı en iyi biçimde devam ettirdim ve bugün bunun karşılığını aldım. İyi çalışmalarımın karşılığında buraya geldim. Çok mutluyum.” bilgisini verdi.

JORGE JESUS OYUNCUDAN EN İYİSİNİ ÇIKARTAN BİR ÖĞRETMEN

Jorge Jesus’la alakalıysa Henrique, “Gelmeden evvel onunla da konuşmuştum. Zati daha evvel ona karşı oynamıştım. Onunla çalışıyor olmaktan dolayı kendimi istisnalı seziyorum. Bu ekipte herkesin öyle sezdiğini düşünüyorum böyle bir öğretmenle çalışma olanağımız olduğu için. Gerçekten oyuncudan en iyisini çıkartan bir öğretmen kendisi. Herkesten aynı şeyi istiyor. Gerçekten harika bir insan, harika bir teknik direktör. Hiç kuşku yok ki onunla bu sezonumuz hoş geçecek.” değerlendirmesini yaptı.

Jorge Jesus’un ayrıntılara çok ehemmiyet verdiğinin altını çizen Brezilyalı futbolcu, “Futbol hayatında ayrıntılar çok ehemmiyetli. Her zaman ayrıntılar fark yaratır. O surattan böyle bir öğretmenle çalışıyor olmaktan dolayı mutlu olmamız gerekiyor. Kendisi ayrıntılara çok önemsiyor. Ayrıntıları devamlı bize açıklıyor. Neredeyse mükemmeliyetçi. Oyuncunun içinden her zaman en iyisini çıkarmaya çalışıyor. Hiç kuşku yok ki bu biçimde zafer gelecektir.” biçiminde konuştu.

Özellikleriyle alakalıysa Lincoln Henrique, “Ofansif bir orta saha oyuncusuyum. Pas ve şut özelliğimin iyi olduğunu düşünüyorum. Bedenimi iyi kullandığımı, fiziksel anlamda iyi olduğumu düşünüyorum. Kendimi anlatmayı beceremem, genellikle sahada göstermeyi seçime derim. Natürel ki noksan doğrultularım var ama bunları giderebilmek için çalışmalarımı devam ettiriyorum. Sıkı çalışıyorum.” dedi.

GAYELERİMİZE ERİŞEBİLMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI EN SIKI BİÇİMDE SÜRDÜRÜYORUZ

Şampiyonlar Ligi 2. ön üzüntüye turundaki rakipleri Dinamo Kiev’le alakalıysa Lincoln Henrique, “Güç maç olacak her maç gibi. En iyi biçimde hazırlanıyoruz. Bizim için rakibin kim olduğunun hiçbir ehemmiyeti yok. Kim olursa olsun çalışmalarımızı en iyi biçimde sürdürüyoruz ki oynayacağımız tam maçları kazanabilelim.” değerlendirmesini yaptı

İdol olarak özümsediği futbolcunun Ronaldinho Gaucho olduğunu belirten galibiyetli orta saha, futbola başlayış öyküsünü ise şu laflarla aktardı: “Benim ailemde neredeyse herkes futbol orijininden geliyor. Babam futbol oynardı, kendisinin sahip olduğu minik bir ekip vardı. Kardeşlerim futbol oynuyordu ve benim de değişik bir yol çizmem olası olmadı. Gremio’ya gerçekten çok erken yaşta girdim. Evvelinde futsal oynuyordum sonra sahada kendimi daha iyi hissettim ve bu biçimde devam ettim.”

FUTBOL BENİM İÇİN AŞKI VE İSTEĞİ TEMSİL EDİYOR

Futbolun kendisi için aşkı ve isteği temsil ettiğini belirten Lincoln, “Böyle düşünmeyen bir oyuncu var mıdır öğrenmiyorum ama gerçekten bizler işimizi yaparken çok fazla zorlukla karşılaşıyoruz. İnsanlar dışarıdan baktıklarında belki işimizin kolay olduğunu düşünebiliyorlar ama biz gerçekten çalışmalarımızı çok yoğun bir biçimde sürdürüyoruz ve kariyerimizde zorluklarla karşılaşabiliyoruz. Futbola gerçekten aşığım. Futbolcuların bir haylisinin bu biçimde düşündüğünü düşünüyorum. Futbol benim için aşkı ve isteği temsil ediyor. Zati futbol temelli bir aileden geliyorum ve bu biçimde geliştirildim. Minikken bir hediye alınacağı zaman istediğim tek hediye futbol topu olurdu. Hatta futbol topuyla uyurdum. Futbol aşkıyla geliştim diyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Şahsiyetiyle alakalı, “Çok aileci ve sakin biriyimdir. Konutluyum, 2 çocuğum var. Ailem benim her şeyim. Hem işimde hem de ailem için her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım. Onlar benim her şeyim ve onlara gereksinimim var. Dinine bağlı biriyim, sakin bir hayat yaşıyorum. İşim gereği de çok fazla hareketli bir hayat yaşamamaya çalışıyorum.” ifadelerini kullanan Lincoln, ailesinden futbolculuk işinin devam etmesinden mutluluk dinleyeceğini ise şu laflarla dile getirdi: “Güç bir iş yapıyoruz. Şayet oğlum futbola aynı isteği ve aşkı beslerse bundan mutlu olurum ve dayanaklarım. Natürel ki önceliği her zaman eğitim. Zaman gösterecek.”

HERKES FORMA BAHTI BULABİLMEK İÇİN ELİNDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAK

Forma rekabetine de değinen Lincoln Henrique, “Bu sezon da her sezon olduğu gibi zorlu olacak. Özellikle ülkenin en büyük ekibinde oynadığınız zaman gerçekten çok fazla büyük futbolcu oluyor ve her oyuncu da kendini göstermek istiyor. Forma rekabeti de her sezon güç. Herkes forma bahtı bulabilmek için elinden gelenin en iyisini yapacak.” biçiminde konuştu.

TARAFTARLARIMIZA ÇOK GEREKSİNİMİMİZ VAR. BİZİ SONUNA KADAR DESTEKLEMELERİNİ İSTİYORUZ

Son olarak taraftarlara seslenen Lincoln Henrique, “Bana yapmış oldukları sıcak karşılama için teşekkür ediyorum. Onlara çok gereksinimimiz var. Bizi sonuna kadar desteklemelerini istiyoruz. Biz bu sezon her şeyi kazanmak istiyoruz. Tam maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Çalışmalarımız da iyi bir biçimde gidiyor. Onlar stadyumu doldurup heyecanlı bir biçimde bizi destekledikleri zaman hiç kuşku yok ki itici bir efor olacaklar. Onları mutlu etmek için elimizden geleni yapacağız.” ifadeleriyle laflarını bitirdi.