Luhansk Valisi Gaydaya acı haberi duyurdu: Okula düzenlenen hava saldırısında 60 kişi öldü

Luhansk Valisi Gaydaya acı haberi duyurdu: Okula düzenlenen hava saldırısında 60 kişi öldü

Luhansk Valisi Sergey Gayday yaptığı açıklamada, “Luhansk’taki bir mektebe tertip edilen hava hamlesinde 60 şahıs yaşamını kaybetti” dedi.

Rus ordusunun dün, Ukrayna'nın Luhansk kentinde tahliye edilmeyi bekleyen 90 şahsın saklandığı mektebi vurmasının ardından Luhansk Valiliği yeni bir açıklamada bulundu.

Luhansk Valisi Sergey Gayday sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, mektep içerisinde bulunan 90 şahıstan 60’ının göçük altında kalarak yaşamını kaybettiğini bildirdi.

Vali Gayday açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

'Mektebe tertip edilen hava hücumu neticesinde takribî 60 şahıs yaşamını kaybetti. Dün yerel saatle 16.37’de mektep binasına tertip edilen atak neticesinde 300 metrekarelik alanda yangın çıktı ve çıkan yangın 4 saat içinde hakimiyet altına alındı. Daha sonra göçük altında kalanları kurtarma işlemi başlatıldı ve 2 şahsın cesedine erişildi. Göçük altından 7’si yaralı 30 yurttaş kurtarıldı. Göçük altında kalan takribî 60 şahıs ise yaşamını kaybetti. Bu Rusya’nın asıl vahşetidir. Ruslar için öldürülecek şahsın kim olduğu ehemmiyetli değil. Askeri öldüremezse gözetmesiz çocuğu öldürüyor.'