Lüks otelden ilgi odağı olmayı seven konuklar için camdan oda!

Lüks otelden ilgi odağı olmayı seven konuklar için camdan oda!

İbiza adasındaki bir otel yaşama geçirdiği uygulama ziyaretçilerine bir gece fiyatsız konaklama olanağı sunuyor. Ziyaretçiler için tek mesele odanın tamamen sırçadan olması ve otel lobisinde yer alması.

İspanya'nın İbiza adasındaki bir otel gizeme dışı uygulaması ile hem tatilcilerin hem basının alakasını sürüklemeyi muvaffak oldu.

Sant Antoni de Portmany kasabasında yer alan 4 yıldızlı otel, tasarımı ve retro özellikleriyle İbiza'nın sahil kenarındaki en gizeme dışı mekanlarından biri olarak öğreniliyor. Ancak otel rakiplerinin önüne geçebilmek için çok konuşulan yeni bir uygulamayı daha yaşama geçirdi.

DUVARLAR SIRÇADAN, OTEL LOBİSİNİN ORTASINDA

Otel yönetimi 'Zero Suite' ismi verilen hoş bir biçimde dekore edilmiş, estetik açıdan güzel bir oda hazırladı. Klasikte konaklama fiyatı 150 sterlin olan otel ziyaretçilerin bu odada fiyatsız kalabileceğini açıkladı.

Oda ile alakalı tek mesele ise duvarlarının tamamen sırçadan olması ve otel lobisinin ortasında yer alması.

Lüks otelden ilgi odağı olmayı seven konuklar için camdan oda
ALAKA ODAĞI OLMAYI SEVEN KONUKLAR İÇİN

Otel mahremiyetten uzak yeni odasının 'alaka odağı olmayı seven' konuklar için bire bir olduğunu öne sürüyor.

Sanatsal performanslar ve aktiflikler için kullanılmayan oda yalnızca konaklamaya uygun. Ziyaretçiler odada yalnızca bir gece kalabiliyor. Otel yönetimi odanın tuvalet ve duş alanının netlikle özel olduğunun altını çiziyor.

ŞİMDİDEN DİKKAT ÇEKEMEYİ MUVAFFAK OLDU

Zero Suite hem Batı medyasında hem de sosyal medyada şimdiden çokça konuşuldu. Odada konaklayan bir Instagram kullanıcısı yaşadığı tecrübeyi, "Orada yarım gece kaldım. Pencerelere vuran insanlar cümbüşlü değildi ama tecrübe şahaneydi" lafları ile anlattı.

Odada kalan başka bir Youtuber ise "Herkes gelip sırçadan bakıyordu. Makûs bir deneyimdi diyemem ama kendimi eksantrik hissettim" dedi.

Lüks otelden ilgi odağı olmayı seven konuklar için camdan oda
Bir başka sosyal medya kullanıcısı azıcık huzur ve suskunluk için sırçayı 'karartmanın' muhtemel olup olmadığını sordu. Otelin yanıtı 'hayır' oldu.

Otel cesur saldırısı ile yaşamlarını ulusa sarih yaşamaktan çekinmeyen influencerlar ve öteki internet namlıları için natürel bir yuva haline geldi. Oda ile alakalı yayın yapan bir internet fenomeninin yayını yarım milyondan fazla izlendi.

Lüks otelden ilgi odağı olmayı seven konuklar için camdan oda
İsviçre'deki sıfır yıldızlı otel - Resim: Null Stern Hotel

İSVİÇRE'DE SIFIR YILDIZLI OTEL

İbiza'daki uygulamaya benzeyen bir eş uygulama da İsviçre'de bulunan Null Stern Hotel tarafından yaşama geçirildi.

Bir benzin istasyonunun yanında yer alan otel odası çift karakter yatak, iki komodin ve gece lambasından oluşuyor. Duvarları ve tavanı olmayan otel Alplerin panoramik manzarasına sahip olsa da kalanlar için rahat bir uykuyu garanti etmiyor.