Lüks rezidanstan çelik kasa çaldılar! Bavula koyup kaçtılar

Lüks rezidanstan çelik kasa çaldılar! Bavula koyup kaçtılar

İstanbul Bakırköy'de lüks rezidanstaki daireye girerek içerisinde 100 bin TL bedelinde ziynet eşyası bulunan çelik kasayı çalan 2'si bayan 2’si erkek 4 kuşkulu tutuldu. 17 yaşındaki kuşkulu…

Hırsızlık, 19 Mart'ta Şenlikköy Semti, Nar Cadde üzerinde bulunan bir rezidansta saat 15.00 sıralarında yaşandı. İddiaya göre, kuşkulular Sevda T. 25, Serdar T. 32, Metin D. 24 ve 17 yaşındaki D.Ç. 17 rezidansa girdiler. İçinde kimsenin olmadığını tanımladıkları bir dairenin kapısını kredi kartı ile açan kuşkulular, içeride bulunan çelik kasayı yanlarında getirdikleri bavula koydular. Dikkat toplamamak için üç kuşkulu vaka yerinden bölerken, D.T., tek başına içerisinde adaleye olan bavul ile rezidanstan parçaladı. Çelik kasada takribî 100 bin TL bedelinde pırlanta, elmas kolye, elmas küpe, çok rakamda altın ve kol saati olduğu bilindi.

KAYSERİ’DE YAKALANDILAR

İstanbul Asayiş Şube Hırsızlık Ofis Amirliği takımları kuşkuluları tutmaya müteveccih çalışma başlattı. Polis ekipleri, kuşkuluların hadiseden hemen sonrasında Kayseri’ye gittiklerini tanımladı. 29 Mart tarihinde 5 farklı adrese yapılan eş zamanlı harekât neticesinde dört kuşkulu ikamet ettikleri adreste kıskıvrak tutularak nezaretine alındı. Ayrıca, Sevda T.’nin hırsızlık kabahatlerinden 7, Serdar T.’nin 13, Metin D.’nin 4 ve D.Ç.’nin 1 kabahat kaydı olduğu tanımlandı.

Lüks rezidanstan çelik kasa çaldılar Bavula koyup kaçtılarCEZAEVİNE SEVK EDİLDİLER

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen dört kuşkulu, emniyetteki operasyonlarının ardından adliyeye sevk edildi. Serdar T. ve D.Ç, çıkarıldıkları adli makamlarca hapsedilerek cezaevine sevk edilirken, değişik iki kuşkulu ise Adli Hakimiyet Koşulu ile özgür vazgeçildi.

Lüks rezidanstan çelik kasa çaldılar Bavula koyup kaçtılarKUŞKULUNUN KASAYI TAŞIMA ANI KAMERALARA YANSIDI

Öte yandan, kuşkulu D.Ç.’nin bavul içerisine koyduğu çelik kasayı taşıma anı etrafta bulunan güvenlik kameraları tarafından anbean kaydolundu.