Mahrem görüntüleri yayanın cezası belli oldu: 7 yıl hapis

Mahrem görüntüleri yayanın cezası belli oldu: 7 yıl hapis

Şarkıcı İntizar Aslan ile Mustafa Ceceli’nin daha önceki eşi Sinem Gedik’in uygunsuz ve mahrem görüntülerini ifşa eden teknik servis müdürü Alper Hoş, ‘özel yaşamın saklılığını ihlal ve ifşa’…

Şarkıcı İntizar ile Mustafa Ceceli’nin daha önceki eşi Sinem Gedik, avukatları Emek Emre aracılığıyla Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na müracaat eterek uygunsuz ve mahrem görüntülerinin ifşa edildiğini iddia etmiş, Mustafa Ceceli ile teknik servis müdürü Alper Hoş’den şikâyetçi olmuştu. Savcılık, Mustafa Ceceli’ye kanıt beceriksizliğinden takipsizlik kararı verdi. Konutun güvenlik kamera sistemleriyle ilgilenen teknik servis müdürü Alper Hoş’in ise tanımlanmayan zamanlarda kamera ve internet dolaşımındaki aksaklık sebebiyle Sinem Gedik’in daveti üzerine konuta geldiği, medyaya servis edilen İntizar Aslan ile Sinem Gedik’e ait görüntülerin, sözkonusu konutun konuk odasında kayda alındığı tespit edildi.

Mahrem görüntüleri yayanın cezası belli oldu: 7 yıl hapis

CECELİ’YE E-POSTA GÖNDERDİ

Savcılık tarafından yapılan tahlilde, uygunsuz görüntülerin Mustafa Ceceli’ye Rusya tabanlı bir internet sitesine ait e-posta adresinden Alper Hoş tarafından sevk edildiği tespit edildi.

İki yıldır devam eden davanın karar mahkemesine müşteki İntizar Aslan ile Sinem Gedik’in avukatı Emek Emre ve kuşkulu Alper Hoş ile avukatı Bilal Dağtekin katıldı. Mahkemede laf alan avukat Emek Emre, uğradıkları hasarın dikkate alınarak maznun Alper Hoş’in en üst cezadan cezalandırılmasını arz etti. Maznun Alper Hoş da salıverilmesini istedi. Kararını açıklayan duruşma, maznun Alper Hoş’in İntizar Aslan ve Sinem Gedik’e müteveccih olarak ‘özel yaşamın saklılığını ihlal’ ve ‘bireylerin özel yaşamına ait görüntüleri ve sesleri hukuka ters olarak ifşa etmek’ kabahatlerinden 7 sene 3 ay 15 gün mapusla cezalandırılmasına karar verdi.