Malatya'da ortalık karıştı! Özel harekat polisleri müdahale etti

Malatya'da ortalık karıştı! Özel harekat polisleri müdahale etti

Malatya'da husumetli olan iki grup arasında çıkan silahlı çatışma sonrasında polis ekiplerince evvel 4 birey silahlarla beraber tutulurken, kalan 5 birey ise sığındıkları konutlarından Özel…

Vaka, gece yarısı Özalper Mahallesi'nde alana geldi. 4 birey, arabalarıyla husumetli oldukları 5 şahsın evine gelerek silahlarla ateş açtı. Konuttan çıkan 5 bireyin de arabaya doğru ateş açmasıyla karşılıklı çatışma çıktı. Bir zaman çatışan kuşkululardan 4'ü taşıtlarıyla, vaka yerinden uzaklaştı. Silah seslerini dinleyenlerin ihbarıyla vaka yerine çok rakamda polis sevk edildi. Hadiseyle alakalı çalışma başlatan takımlar, arabayla kaçan 4 şahsı Beydağı Mahallesi'nde 4 silahla beraber tutarak nezaretine aldı. Polis ekipleri vakanın reelleştiği Özalper Mahallesi'ndeki 5 şahsı nezaretine almak için konuta gitti. Polisin 'teslim olun' ikazını dinlemeyen kuşkulular için Özel Harekat polisleri çağrıldı.

Malatyada ortalık karıştı Özel harekat polisleri müdahale etti

Yeniden polisin megafonla 'çevreniz sarıldı, teslim olsun, size hasar vermeyeceğiz' ikanızı dinlemeyen kuşkuluların nezaretine alınması için harekât tertip edildi. Kuşkulular, işlemin başlamasıyla ellerinde bulunan 4 silahla beraber teslim oldu. Polis, teslim olan 5 kuşkuluyu da nezaretine alarak, denetlemek için karakola götürdü.

Can Veren veya yaralananın olmadığı ve toplam 9 şahsın nezaretine alındığı hadiseyle alakalı soruşturma başlatıldı.

Malatyada ortalık karıştı Özel harekat polisleri müdahale etti