Manavgat’ta aşırı yağış heyelana neden oldu, karayolu çöktü! Yol 1 hafta kapalı kalacak

 Manavgat’ta aşırı yağış heyelana neden oldu, karayolu çöktü! Yol 1 hafta kapalı kalacak

Antalya’nın Manavgat ilçesinde fazla yağış ve heyelan neticeyi yolda çökme alana geldi. Oluşan çökme sebebiyle yol, vasıta trafiğine kapandı. Yolun açılmasının 1 haftayı geçebileceği bildirildi.

Manavgat ilçesinde fazla yağışların ardından Ulukapı-Karavca yolu İhtiyarlı mevkiine 2 km, Güzelyalı’ya 3 km mesafede yaşanan heyelan sebebiyle yolda göçme alana geldi. Yolun büyük kısmı baraj gölüne devrilirken, kalan kısmında da yer yer büyük çatlaklar oluştuğu kollandı.

Manavgat’ta aşırı yağış heyelana neden oldu, karayolu çöktü Yol 1 hafta kapalı kalacak
Alana gelen heyelan ve muhacirin ardından hadise yerine gelen jandarma ile Orman ve Antalya Su ve Atıksu Yöneti ASAT takımları tarafından yolda zorunlu ihtiyatlar alınarak yol vasıta trafiğine kapatıldı. Alakalı HaberManavgatta dere taştı, evlerini su basanlar botla kurtarıldıManavgat'ta akarsu taştı, konutlarını su basanlar botla kurtarıldıHaberi görüntüle

Yetkililer, yolun tekerrür trafiğe açılmasının en az 1 hafta süreceğini belirterek, Karavca ve ortam köylere erişimin Alt Işıklar ve Aksaz üzerinden sağlanacağını dile getirdiler.

Manavgat’ta aşırı yağış heyelana neden oldu, karayolu çöktü Yol 1 hafta kapalı kalacak

Değişik taraftan Manavgat Barajı ile Karavca arasındaki yolda çökmenin yanı gizeme fazla yağışlar ve heyelan sebebiyle yer yer toprak kaymalarının oluştuğu, bölgede kesim yapan takımların iş aygıtları tarafından yola dökülen toprakların yoldan kaldırıldığı bildirildi.

Gözden KaçmasınGörüntüler gündem olmuştu MSBden incelemeGörüntüler gündem olmuştu! MSB'den incelemeHaberi görüntüle