Manisa'da koronavirüse rağmen caddeler doldu taştı!

Manisa'da koronavirüse rağmen caddeler doldu taştı!

Koronavirüs tehlike haritasındaki rengi orta tehlikeyi temsil eden sarı renkten yüksek tehlike grubunu temsil eden turuncu renge dönen Manisa'da, sokak ve caddeler doldu taştı, bazı yurttaşlar…

İçişleri Bakanlığı; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun nasihatleri göz önünde bulundurularak, geçen 29 Mart'ta bir araya gelen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar güzergahında, 81 şehrin valiliğine, covid-19 ihtiyatları kapsamında 'Önlemlerin Gözden Geçirilmesi' mevzulu genelge gönderdi. Yeni tehlike haritasına göre sarıdan turuncuya dönerek orta seviyeden yüksek tehlike grubu şehirler arasına giren Manisa'da da ek temkinler uygulanmasına karar verildi. Yeni temkinler arasında en dikkat toplayan ise pazar günü caddeye çıkma kısıtlamasının geri gelmesi oldu.

Bu hafta Manisalılar, yalnızca cumartesi günü caddeye çıktı. Bugün kısıtlama olmamasını fırsat öğrenenler ise, sokak ve caddelerde yoğunluk oluşturdu. Yapılan tüm ihtarlara karşın maskesiz dolaşan yurttaşlar olduğu görüldü.

Manisada koronavirüse rağmen caddeler doldu taştı

Emine Biçer 53, "Sağlık Kurumularda doluluk arkasıydı. Az evvel bir hemşire dostumla konuştum, yoğun bakımları dolmuş gidişatta. Kısıtlamalar olmak zorunda. Hatta Ramazan ayında tamamıyla tedbir alınmış olsa, daha iyi olacağını düşünmüyorum" diye konuştu.

Mehmet Ocaklar 42 da, "Hafta sonu kısıtlamaları bu biçimde olmaması gerekli. Daha değişik bir usul uygulanmalı diye düşünüyorum. Kısıtlamaların daha yoğun olması gerekli. Hafta içi herkes dışarıda bir biçimde birbirine temas halinde, hafta sonu kısıtlama oluyor. Muhakkak bir vakit bütün kapanma olması gerektiğini düşünüyorum. Aşılama ile biteceğini düşünüyorum" dedi.

Manisada koronavirüse rağmen caddeler doldu taştı