Manisa'nın Gördes ilçesindeki yangın 17 saat sonra kontrol altında

Manisa'nın Gördes ilçesindeki yangın 17 saat sonra kontrol altında

Manisa'nın Gördes ilçesinde dün saat 13.40 sıralarında anız yangını sonrası başlayan orman yangını takribî 17 saat sonra hakimiyet altına alındı.

Manisa'nın Gördes ilçesi Karayağcı Semtinde bir buğday tarlasında çıkan anız yangını sonrası ormanlık alana atlayan ve rüzgarın tesiriyle süratle ilerleyen orman yangını sabahın ilk saatleriyle beraber hakimiyet altına alınabildi.

3 ayrı noktada devam eden ve güçlü rüzgar sebebiyle hakimiyet altına alınmakta zorlanan yangına gece süresince de gece görüşlü helikopterler müdahale edildi.

Manisanın Gördes ilçesindeki yangın 17 saat sonra kontrol altında

Sabahın ilk ışıklarıyla beraber takribî 17 saat sonra tamamen hakimiyet altına alınan bölgede takımlar soğutma çalışmalarına devam ederken ne kadarlık bir alanın hasar gördüğü henüz tespit edilemedi.

Manisanın Gördes ilçesindeki yangın 17 saat sonra kontrol altında

Yangına, Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 10 helikopter, 8 yangın söndürme uçağı, 1 nakliye ikmal uçağı, 49 arazöz, 7 su ikmal taşıtı, 6 dozer, Manisa Megakent Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı 26 itfaiye taşıtı, 6 MASKİ taşıtı, Yol İmal Bakım ve Onarım Dairesi dozerleri bölgede çalışmalarına sürekli devam ediyor.

Manisa'da orman yangınıdaha fazla video içinManisa'da orman yangını