Market dönüşü neye uğradığını şaşırdı! 'Saçımı çekince şoktan çıktım'

Market dönüşü neye uğradığını şaşırdı! 'Saçımı çekince şoktan çıktım'

Marketten ekmek alıp dönerken kimliği bilinmeyen bireyin hamlesine uğrayan Kübra E. 21 giysiyi sebebiyle atağa uğradığını öne sürdü. Öte yandan vaka sırasında iki dişi kırılan, sağ el bileği…

Vaka, cumartesi günü Diyarbakır'da merkez Bağlar ilçesi Lezgin Avcı Caddesi'nde alana geldi. Medikal estetik yüksekokulunda stajyerlik yapan Kübra E., marketten ekmek alıp dönerken kimliği bilinmeyen bireyin hamlesine uğradı. Kübra E.’nin çığlıklarını dinleyen semtli hadiseye müdahale etti. İhbar üzerine vaka yerine polis ve sağlık takımları sevk edildi. İki dışı kırılan, sağ el bileği çıkan Kübra E., sağlık kurumundaki rehabilitasyonunun ardından darp raporu alıp, kuşkuludan davacı oldu.

Vaka sırasında üzerinde eşofman ve kırmızı bir ceket olduğunu belirtip, giysiyi sebebiyle atağa uğradığını söyleyen Kübra E., "Cumartesi günü kısıtlama saatlerinde ekmek almaya inmiştim, geri dönerken elimde poşetle telefonla uğraşıyordum, bir anda darbe aldım, şoka girdim, ne olduğunu kavramaya çalışıyordum. Adamın suratına bakıyorum ama şoktayım, kavramıyorum. Saçımı çekince şoktan çıktım, kendimi korunmaya çalıştım. Ben haykırıyorum çevredeki insanlar ayırsınlar diye, kimse ayırmadı. 'Alın şunu' diye bağırdım, nasıl aldılar onu da andırmıyorum. En son gördüğümde duvar kenarında bekliyordu, ben de köşede durdum, 746'ncı Cadde’tı hiç unutmuyorum. Ben de elimdeki telefonla ispat olsun diye peşinden gidip görüntüsünü almaya çalıştım, ara caddede bir anda kayboldu. Daha sonra etraftakiler gelip takviye ettiler, su verdiler bana. Polisi dahi kendim aradım, oradaki kimse aramadı, ağlayarak polisi aradım, beni serinkanlılaştırmaya çalıştılar” dedi.Market dönüşü neye uğradığını şaşırdı Saçımı çekince şoktan çıktım
Psikolojisinin bozulduğunu belirtip, saldırganın tutulmasını isteyen Kübra E., “Yaralar iyileşir ama ben kesintisiz o vakayı düşünüyorum, dışarı çıkarken her an bir yerden darbe gelecek mi diye tetikteyim kesintisiz. Erkek kardeşime kesintisiz 'birlikte çıkalım' diyorum. Bugün dahi işe geldim ama konuta nasıl gideceğim onu düşünüyorum” diye konuştu.

Kübra E.'nin eğitim gördüğü müessesenin sahibi Sadık Özgececi ise, "Bu hamleyi ayıplıyorum. Başka dostlarımıza böyle bir hasar gelmesin istiyoruz. Biz kızlarımıza, bayanlarımıza bir iş olanağı sağlamak için eğitim veriyoruz. Böyle bir şeyi kabul etmiyoruz netlikle" ifadelerini kullandı.

Polis, kuşkulunun tutulması için çalışmalarını sürdürüyor.