Marmaris açıklarında 'Hayalet Vatoz' sürprizi

Marmaris açıklarında 'Hayalet Vatoz' sürprizi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan 55 yaşındaki denizci ve sörfçü Hamdi Çakıroğlu, oğlu Necati Çakıroğlu ile çıktığı tekne gezintisinde okyanusta yaşadığı öğrenilen Manta Ray Hayalet Vatoz balıklarının

Marmarisli Hamdi Çakıroğlu kendi tekneleri ile hafta sonu deniz gezintisine çıktıklarında Marmaris Çiftlik koyu sarihlerinde daha çok Endonezya ve Okyanus sarihlerinde görülen 5 metrelik dev kanatlı balıkları görünce cep telefonu ile görüntü alarak yakın etraflarındakiler ile paylaşıp, bu balıkların bu bölgede görülmesine donakaldıklarını dile getirdi.

Köpek balıkları ile aynı familyadan olan Manta Ray Hayalet Vatoz balıklarının genelde yalnız başlarına okyanusta ve tropik sularda yaşadığını bildiğini belirten Çakıroğlu, "Daha evvel tek, ya da sürü halinde hiç görmemiştik. Çiftlik Kadırga sarihlerinde denizdeydik, uzakta bir balık sürüsü olduğunu fark ettim. Yakınlarına gidince hangi tür balık olduğunu görünce çok donakaldık. Mantalardan kimileri havaya atlayıp taklalar atıyorlardı, Çok alakamızı çekti telefonumuz ile sürükleyebildik. Ben Marmarisliyim. Daha evvel bu balıkların burada yaşadığını öğrenmiyordum, ilk kez gördüm" biçiminde konuştu.

Denizde en az 15 adet Manta Ray Hayalet Vatoz sürüsü görsel şölen oluşturdu.

Marmaris açıklarında Hayalet Vatoz sürprizi