Marmaris orman yangınını çıkaran Sacit Ayhan’ın babası gözyaşlarına boğuldu

Marmaris orman yangınını çıkaran Sacit Ayhan’ın babası gözyaşlarına boğuldu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, orman yangının başladığı Küfre Koyu'nda, yanında 2 benzin bidonuyla tutulup nezaretine alınan ve sorgusunda ormanı yaktığını itiraf eden Sacit Ayhan 34, sevk edildiği adliyede

Marmaris'te devam eden orman yangının kuşkulusu 34 yaşındaki Sacit Ayhan, çıkarıldığı adli makamlarca hapsedildi. Jandarma tarafından nezaretine alınan Sacit Ayhan, Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığındaki harekâtlarının ardından bu sabah Marmaris Adliyesine sevk edildi. Çıkarıldığı duruşmaca hapsedilen Sacit Ayhan, Muğla E Tipi Ceza ve İnfaz Kurumuna sevk edildi.

Kuşkulu adli makamlara verdiği ifadede, bulunduğu bölgede ailesi ile ticari bir ihtilaf bulunduğunu ve ihtilaf nedeni ile kızarak yaktığını, hatta kendisini de yakmak istediğini, hadise esnasında içkili olduğunu belirtti. 

ZANLININ BABASI KONUŞTU

Hapsedilen zanlı Sacit Ayhan'ın babası Kadir Ayhan A Haber'e açıklamalarda bulundu. Gözyaşlarına boğulan Kadir Ayhan şu ifadeleri kullandı:

"Buradan Değirmenyanı'na gitti. Çalışmaya patoz işleri için gitti. Ama elbiselerini aldı duşunu yaptı, sakal tıraşı felan oldu. Üstünü değiştirip daha önceki elbiselerini alıp gitti. Akşam saatlerinde geleceğini söyledi. Ama gelmedi yangın da çıkınca bende kaygı ettim. Aradım kendisini telefonu meşguldü ve 5-6 dakika sürdü. Ama ondan sonra erişemedim. Erişemeyince yangının arasında kaldığını düşündüm.

"BUNU BEKLEMİYORDUM"

Sağdan soldan bilgi almaya çalıştım. Bana yolların kapalı olduğunu söylediler. Ama sonra güvenlik eforlarından aldığımı bilgiye göre motoru bulunmuş. Daha sonrada kendisinin tutulduğunu söylediler. Ama kendisinden bunu beklemiyordum. Bunu yapacak birisi değil.

Tabiatı da insanları da seven ve tabiattan ekmek yiyen birisi. Kendimiz arıcıyız ve senelerce bu işi yaptık. Bizler hala ormandan ekmek yiyen insanlarız. Kekik işleri yapıyoruz. Çay kırdı geldi, kışlık içmek için. Ben yapacağını hiç ummazdım.

O gün giderken yanında hiçbir şey götürmedi yalnızca yanına bir terlik aldı gitti. Yanına bir de su alır yollarda su olmadığı için. Ben karakoldan güvenlik eforları gelince bildim. Hadise anında ona erişemiyordum. Nereye gittiğini öğrenmiyordum.

"ÖLÜSÜNÜ BULSAM DAHA İYİYDİ"

Keşke orman yanmasaydı, kendisini öldürseydi. Ölüsünü bulsam daha iyiydi. Zira orman gitti. Bizler buradan ekmek yiyen insanlarız. Burada herkesin ekmeği ile oynadı. Yaptıysa öyle ama yapmadıysa da öğrenmiyorum. Zira bunu yapacak biri değildi.

Makûs insanlarla ilişkisi yoktu, konutta sakin ve suskun birisiydi. Ne öfkelenme hadiseyi vardır ne asabi bir hadiseyi vardır. Keçilere bakar, deniz çok beğenir ve denize dalış yapar. Böyle biriydi. Ben yapacağını hiç beklemiyordum."

Marmaris'te orman yangını: Alevlerle çabada üçüncü gündaha fazla video içinMarmaris'te orman yangını: Alevlerle mücadelede üçüncü gün