Mead Gölü, kurudukça insan kalıntıları çıkıyor

Mead Gölü, kurudukça insan kalıntıları çıkıyor

Amerika Birleşik Devletleri’de kuraklık nedeniyle kurumaya başlayan Mead Gölü’nde, sular çekildikçe insan yıkıntıları ortaya çıkmaya başladı. İlk kere 1 Mayıs’ta metal bir varilin içinden çıkan kemiklerden

Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde bulunan Mead Gölü, 2000 senesinden itibaren su seviyesi kuraklığa bağlı olarak düşmeye başladı.

Suların çekilmesine bağlı olarak 1 Mayıs’ta metal bir fıçının içine saklanmış ceset yıkıntıları bulan polis, bu sefer 7 Mayıs’ta bir insana ait kemiklerin bulunduğunu açıkladı.

Yapılan açıklamada gölün kurumaya devam etmesi halinde daha fazla ceset bulunabileceği belirtildi.

Mead Gölü, kurudukça insan kalıntıları çıkıyor

Milli Park Hizmetleri, mevzuyla alakalı yaptığı açıklamada iskelet harabelerinin Mead Gölü'nün Callville Körfezi'nde keşfedildiğini belirtilerek soruşturmanın devam ettiğini ifade etti.

Gölden 1 Mayıs’ta metal bir fıçı içinde insan kemikleri, balıkçılar tarafından bulunmuş, polis fıçı içindeki şahsın silahla vurulma neticeyi can vermiş olabileceğini ve giysilere bakarak hadisenin 70’ler veya 80’lerde alana gelmiş olabileceğini belirtmişti.

Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük su rezervuarı Mead Gölü, Las Vegas'tan Los Angeles'a kadar 20 milyon şahsa içme suyu sağlıyor.