MEB duyurdu: Uzman ve başöğretmen eğitim programı süreci başladı

MEB duyurdu: Uzman ve başöğretmen eğitim programı süreci başladı

Ulusal Eğitim Bakanlığı'nca uzman ve başöğretmenlik eğitim programına 614 bin 445 hocanın kabul edildiği ve sürecin başladığı açıklandı.

Millî Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 7354 rakamlı 'Hocalık İş Yasayı' yönünde hazırlanan Aday Hocalık ve Hocalık Kariyer Basamakları İdaremeliği kapsamında; bakanlığa bağlı resmi eğitim müesseselerinde görev yapan 602 bin 322 şahıs, özel öğretim müesseselerinde görev yapan 10 bin 479 şahıs ve Millî Eğitim Bakanlığı dışı kamu müessese ve kuruluşlarında görevli 1644 hocanın, uzman ve başöğretmenlik eğitimi için yaptığı müracaat kabul edildi. Böylece uzman ve başöğretmenlik eğitim programı için müracaat yapan ve lüzumlu koşulları taşıyan toplam 614 bin 445 hoca, eğitim programlarına katılmaya hak kazandı.

Eğitim programı ile alakalı bilgi veren Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Uzman hocalık eğitim programı, 18 Temmuz'da başlayıp 5 Eylül saat 23.59'da sona erecek. Başöğretmenlik eğitim programı ise 18 Temmuz'da başlayıp, 19 Eylül saat 23.59'da sona erecek. Bu vesileyle uzman hocalık ve başöğretmenlik sürecinin eğitim camiamıza hayırlı olması beklentisiyle eğitimlere katılacak tüm hocalarımıza şimdiden zaferler diliyorum" dedi.