MEB'den LGS açıklaması

MEB'den LGS açıklaması

Ulusal Eğitim Bakan Takviyecisi Mahmut Özer, "2021 LGS merkezi imtihan yurt içi ve yurt dışı imtihan merkezlerimizde meselesiz biçimde bitirildi. Covid-19 salgını altında tüm imtihan merkezlerimizde…

Liselere Geçiş Sistemi LGS kapsamında Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından 1 milyon 243 bin 801 talebenin katıldığı imtihan, iki seans halinde 973 yurt içi ve 5 yurt dışı imtihan merkezinde 17 bin 793 mektep ve 82 bin 355 salonda yapıldı. İmtihanda takribî 350 bin birey vazife yaptı. İmtihan neticeleri 30 Haziran 2021'de açıklanacak.

LGS sonrasında yazılı açıklama yapan ölçme, değerlendirme ve imtihan hizmetlerinden mesul Ulusal Eğitim Bakan Takviyecisi Mahmut Özer, "2021 LGS merkezi imtihan yurt içi ve yurt dışı imtihan merkezlerimizde meselesiz biçimde bitirildi. Covid-19 salgını altında tüm imtihan merkezlerimizde lüzumlu ihtiyatlar alınarak galibiyetli biçimde reelleştirildi" dedi.

Merkezi imtihanların oldukça büyük organizasyon gerektirdiğini belirten Özer, "Özellikle salgın sebebiyle bu organizasyonun ölçeği çok daha gelişti. Sürece Bakanlığımızın alakalı tüm üniteleri destek verdi. Tüm çalışma dostlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 81 şehirde süreci galibiyetli biçimde yürüten ve imtihanın meselesiz biçimde bitirilmesinde büyük emeği olan tüm şehir ulusal eğitim müdürlerimizi ve çalışma dostlarını kutluyorum. İmtihanda vazife alan tüm hocalarımıza ve mekteplerimizde organizasyona destek veren rehber hocalarımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.