Medvedev'den Ukrayna'ya gözdağı : Kırım'a saldırı olursa Ukrayna'yı kıyamet bekliyor

Medvedev'den Ukrayna'ya gözdağı : Kırım'a saldırı olursa Ukrayna'yı kıyamet bekliyor

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Ukrayna tarafından Kırım'a bir hücum olması gidişatında karşılık vereceklerini söyleyerek, "Kırım'a hücum olursa Ukrayna'yı kıyamet bekliyor"

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Ukrayna-Rusya Savaşı ve Rusya'nın batı ile ilişkilerine dair ehemmiyetli açıklamalarda bulundu. Medvedev, Ukrayna idaresinin Kırım'ı, Rusya'dan geri almak ve Kırım Köprüsü'ne hücum tertip etmek gibi söylemlerine müteveccih, "Zaman zaman bir ekip açıklamalarla ortaya çıkan bazı gururlandırılmış kanlı palyaçolar bizi tehdit etmeye çalışıyor. Kırım'a müteveccih ataktan bahsediyorum. Böyle bir şey olması gidişatında Ukrayna için kıyamet günü gelecek. Çok süratli ve sert bir biçimde olacak ve saklanmak olası olmayacak. Yeniden de bu cins açıklamalarla genel vaziyeti kışkırtmaya devam ediyorlar" ifadelerini kullandı.

"BATI BİZİ KISKANIYOR"

Batılı ülkeler ile yaşadıkları gerilime de değinen Medvedev, "Amerika Birleşik Devletleri ve bazı Avrupa ülkelerinin emeli, Rusya'nın gelişimini olası olduğunca yasaklamaktır. Bir Hayli istikametten bizi ve yeteneklerimize çekemiyorlar. Dünyayı olduğu gibi idrak etmeliyiz. Ülkemiz tüm devletleri memnun edemez. Memnun etmeye çalışan devletler, dominantlıklarını ya tamamen ya da kısmen kaybederler. İşte o zaman başkalarının uydu devleti olursunuz. Çok uzun vakittir ülkemiz kendine yetiyor ve kimsen uydusu değil" biçiminde konuştu.