Meghan Markle'a kötü haber: Unvanı elinden gitmek üzere

Meghan Markle'a kötü haber: Unvanı elinden gitmek üzere

Dışarıdan bakıldığında sanki işler her an yolundaymış gibi bir görüntü sergiliyor İngiliz krallık ailesi. Özellikle de Kraliçe 2. Elizabeth'in tahta çıkışının 70'inci sene dönümü sebebiyle tertip edilen

AİLE İÇTEN İÇE 'KAYNIYOR'
Fakat işin aslı öyle değil... Ailenin tüm aboneleri sözcüğün bütün anlamıyla "içten içe kaynıyor." Hatta görünüşe göre ortalık daha da karışacak. Aile ile alakalı özellikle de Amerika Birleşik Devletlerine taşınan Prens Harry ve Meghan Markle ile alakalı bazı iddialara bakılırsa aileyi daha hareketli günler bekliyor.

Meghan Marklea kötü haber: Unvanı elinden gitmek üzere

AİLE İÇİNDE UNVANLARININ ALINMASI KONUŞULUYOR
Kraliçe'nin davetlisi olarak, Platin Jubile aktiflikleri için iki çocuklarıyla beraber Amerika Birleşik Devletlerinden Londra'ya giden Harry ile Meghan hakkında bir krallık uzmanı tarafından çok ciddi bir iddia ortaya atıldı. Buna göre İngiliz krallık ailesinin kıdemli aboneleri, bir süredir Harry ile Meghan'a konutluluklarından sonra Kraliçe tarafından verilen Sussex Dükü ve Sussex Düşesi unvanının geri alınmasını konuşuyor.

Krallık uzmanı Neil Sean'un iddiasına göre ailenin önde gelen aboneleri artık Prens Harry ile Meghan Markel'ın unvanlarının alınmasını öyle kapalı kapılar arkasında değil de sarih sarih konuşur hale geldi. Kendine ait Youtube kanalında mevzuyla alakalı görüşlerini belirten Neil Sean'a göre bunun sebebi de Harry ile Meghan'ın, krallık ailesi üyesi olarak rastgele bir adım atmayacaklarının artık iyice emin olması

Meghan Marklea kötü haber: Unvanı elinden gitmek üzere

'ARTIK İSTEDİĞİ KADAR ÖZGÜR'
Neil Sean, görüşlerini anlatırken Prens Harry'nin Oprah Winfrey'e verdiği görüşmede söylediği "Babam ve William, o ailede kapana kısılmış gibi" sözlerine de yollama yaptı ve Prens'in artık özgür olduğunu belirtti. Uzman Sean, bu unvanlarının alınmasının bir gecede varılabilecek bir karar olmadığının da altını çizdi. Fakat ailenin artık bunu sarih sarih tartıştığını, unvanların alınması konusunda Harry ve Meghan ile görüşmeler yapılacağını da ileri sürdü. 

Neil Sean'ın anlattığına göre aileden parçalayan, görevlerini vazgeçen ve dünyanın bir ucunda yaşayan çiftin bu unvanları taşıması da pek usluca görünmüyor. 

Meghan Marklea kötü haber: Unvanı elinden gitmek üzere

KİTABINDA DA SUSSEX DÜŞESİ UNVANINI KULLANDI
Meghan Markle, her ne kadar kocası Prens Harry ile beraber aile içindeki görevlerini vazgeçip Amerika Birleşik Devletlerine taşınmış olsa da geçen senenin haziran ayında yayınlanan The Bench Bank isimli çocuk kitabında 'Meghan Markle' değil 'Meghan The Duchess of Sussex Sussex Düşesi Meghan imzasını kullanmıştı. Hatta kitabın tanıtımı için çekilen videonun açılışında da kendini yeniden aynı biçimde "Ben Sussex Düşesi Meghan" diyerek tanıtmış ve bu tenkitlere neden olmuştu. Bir Hayli birey Markle'ın aileden ufaladığı halde unvanını kullanmasını hatta öne çıkarmasını olumsuz değerlendirmişti.

Meghan Marklea kötü haber: Unvanı elinden gitmek üzere

'ARTIK YETER!' İDDİASI 
Bu arada Prens Harry ve eşi Meghan Markle ile alakalı değişik iddialar da var. Buna göre Prens Harry'nin abiyi William ile eşi Kate Middleton da artık çiftten yana "yeter" dedi. İleri sürülenlere göre William ile Kate, Platin Jübile için Londra'ya giden çiftle de çocukları Archie ve Lilibet ile de yakınlık kurmak için rastgele bir teşebbüste bulunmadı.

Meghan Marklea kötü haber: Unvanı elinden gitmek üzere

'İYİ GEÇİNME DÜŞÜNCESİ RAFA KALKTI'
Krallık ailesine yakın bir kaynağın Heat dergisine anlattığına göre geçmişte kocası William ile Harry'nin arasını düzenlemek için bazı teşebbüslerde bulunan Kate Middleton da artık "iyi geçinme" fikrini bir yana vazgeçti. Kaynak, William'ın da bu mevzuda karısı gibi düşündüğüne ilave etti.

Meghan Marklea kötü haber: Unvanı elinden gitmek üzere

SÖZLERLE EYLEMLER BİRBİRİNE UYMUYOR
Her ne kadar aileden ayrılık kararının ardından Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada "onlar her zaman ailenin çok sevilen aboneleri olarak kalacak" denilse de uygulamada gidişatın pek de öyle olmadığının sarihçe görüldüğünü ileri sürdü söz konusu kaynak. William ile Kate'in, Harry ve Meghan ile arayı düzenleme mücadelelerine son verdiklerinin bir göstergesinin de çiftin Lilibet'in ilk doğum günü kutlamasına katılmaması olduğu da ileri sürüldü.

Prens Harry ve Meghan Markle, Kraliçe'nin davetine pozitif cevap verip Platin Jübile kutlamaları için çocukları Archie ve Lilibet'i de alıp Londra'ya gitti. Fakat çift, sadece tek bir faallikte milletin karşısına çıktı. St. Paul's Katedrali'ndeki merasimdeki oturma kumpası da artık onların gerçekten de kıdemli aile abonelerinden tamamen böldüğünün bir göstergesiydi.