Mehmet Ali Erbil'e kötü haber.... İstenen ceza belli oldu!

Mehmet Ali Erbil'e kötü haber.... İstenen ceza belli oldu!

MEHMET Ali Erbil hakkında, klibinde de oynadığı Ece Ronay Öğrenir'i tehdit ettiği iddiasıyla, 3 ayrı kabahatten 8 sene 10 aya kadar mapus cezası istemiyle dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 23 yaşındaki Ece Ronay Öğrenir'in Instagram hesabı üzerinden 65 yaşındaki Mehmet Ali Erbil'le tanıştığı ve sosyal medyadan birbirlerini takip etmeye başladıkları anlatıldı. Şarkılarını dijital platformlarda paylaşan Öğrenir'in, bir zaman sonra Mehmet Ali Erbil'e klibinde oynamasını teklif ettiği belirtildi. Erbil'in de herhangi bir parasal karşılık olmadan kabul ettiği ifade edildi.

Tarafların 1 Ekim 2021 tarihinde klip çektikleri deklarasyonlan iddianamede, üç gün sonra Mehmet Ali Erbil'in telefonundan Öğrenir'e ileti atıldığı kaydedildi. Karşılıklı mesajlaşmanın ardından Ece Ronay Öğrenir, "Sesli ve görüntülü bir mesajla hakaret" iddiasıyla şikayetçi oldu.

ERBİL: İLETİLERİ ASİSTANIM ATTI

İddianamede, Mehmet Ali Erbil'in kuşkulu sıfatıyla alınan ifadesinde, iletileri kendisinin göndermediğini, asistanı Ntümöray K.'nin attığını iddia ettiği belirtildi. 
Ntümöray K. ise ifadesinde Ece Ronay Öğrenir'in Erbil'e hakaret etmesi üzerine telefonu alarak kendisinin ileti yazmaya başladığını söyledi. İddianamede Erbil'in iletilerinın Öğrenir'in kişilik haklarını zedeleyecek bir şekilde hakaret olduğu belirtildi. Erbil'in öbür mesajının ise tehdit suçunu oluşturduğu ifade edildi.

8 SENE 10 AYA KADAR MAPUSU İSTENDİ

İddianamede kuşkulu Mehmet Ali Erbil'n 'Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz', 'Sesli yazılı veya görüntülü bir mesajla hakaret' ve 'Tehdit' suçlarından 1 sene 11 ay 15 günden 8 sene 10 aya kadar mapus cezasıyla cezalandırılması istendi. Hazırlanan iddianame Anadolu Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Erbil önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.