Mehmet Öz, kardeşi Nazlım Suna Öz'e dava açmıştı! Yeni gelişme: Üçüncü kardeş de dahil oldu

Mehmet Öz, kardeşi Nazlım Suna Öz'e dava açmıştı! Yeni gelişme: Üçüncü kardeş de dahil oldu

Dünyaca şanlı kalp cerrahı Mehmet Öz, kardeşi Nazlım Suna Öz'e babalarının vasiyetnamesini sahte dokümanlarla değiştirdiği iddiasıyla vasiyetnamenin iptali davası açmıştı. Davaya üçüncü kardeş…

İstanbul 7. Asliye Hukuk Duruşması'nde görülen mahkemede taraf avukatları hazır bulundu. Şikayetçi Mehmet Öz'nam avukatı Alperen Atılgan "2018 senesinde yayınlanan vasiyetname fotomontaj usulüyle oluşturulmuştur ve sahtedir. Bizler bu mevzu hakkında kabahat ilanında bulunmuştuk. Bu dava 2003 senesinde yayınlanan vasiyetnamenin iptal edilmesi için açılan bir davadır. 2008 senesinde yayınlanan vasiyetname ise baba Mustafa Öz'nam asıl vasiyetnamesidir ve biz bunun kabul edilmesini arz ediyoruz. Karşı tarafı bahsettiği ortak banka hesap kullanımları da ne yazık ki sahte çıkmıştır" diyerek duruşmadan 2008 tarihli vasiyetnamenin kabul edilmesini ve ortak hesap ile alakalı bankalara müzekkere yazılması arzında bulundu.

BANKAYA MÜZEKKERE YAZILMASINA KARAR VERİLDİ

Şikayetçi Fatma Seval Öz'nam avukatı ise dosyaların birleştiğini ve müvekkilinin kardeşi olan Mehmet Öz'nam avukatının sunmuş olduğu beyanlara ve arzlara katıldıklarını belirtti. Davalı Nazlım Suna Öz'nam avukatı ise duruşmadan davanın reddi doğrultusunda karar verilmesi arzında bulundu. Duruşma mevzubahisi ortak banka hesabının ve hesap hareketlerinin incelenmesi için bankaya müzekkere yazı sevk edilmesine karar vererek mahkemeyi erteledi.

"MEHMET ÖZ'NAM Türkiye Elektrik Kurumu İSTEĞİ BABASININ SON HEVESİNİ YERİNE GETİRMEKTİR"

Mahkeme sonrasında yazılı açıklamada bulunan Mehmet Öz'nam avukatı Alperen Atılgan "Mehmet Bey'in para pul tasayı yok. Mehmet Bey'in türkiye elektrik kurumu isteği babasının son hevesini yerine getirmektir" dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Dünyaca şanlı kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, baba Mustafa Öz'nam vefatından sonra kardeşi Nazlım Suna Öz ile karşı geldi. Prof. Dr. Mustafa Öz 2019 senesinin şubat ayında ölüm ettiğinde geride servetçisi olarak eşi Yıldız Suna Öz ile çocukları Prof. Dr. Mehmet Öz, Fatma Seval Öz ve Nazlım Suna Öz kaldı. 22 Ocak 2003’te bir vasiyetname hazırlayan Mustafa Öz, Sarıyer’deki bahçeli konutu kızına vazgeçmişti ancak 12 Ağustos 2008’de yeni bir vasiyet hazırladı. Tüm mülk varlığını ABD’de kendi ismine kurulmuş olan Mustafa Öz Vakfı’na vazgeçti. Vasiyete göre, vakfın idaresinde tüm aile bireylerini denk olarak gözetecek biçimde oğlu Prof. Dr. Mehmet Öz bulunacaktı. Vasiyetname duruşmaya taşındı. Mustafa Öz’nam 2008 tarihli arzuhali İstanbul 7. Asliye Hukuk Duruşması’ndeki dava dosyasına sunulduktan sonra, Nazlım Suna Öz’nam avukatı daha evvel hiç bahsi geçmeyen 22 Ocak 2018 tarihli bir vasiyetnameyi dava dosyasına sunmuştu.